آمریکایی‌های ایرانی تبار با سابقه نامزدی جایزه اسکار در گفت‌وگو با صدای آمریکا از اسکار ۹۳ می‌گویند

0


بهنود مکری خبرنگار صدای آمریکا در آستانه نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار که یکشنبه ۲۵ آوریل(بامداد دوشنبه ۶ اردیبهشت به وقت ایران) در لس‌آنجلس برگزار می‌شود به سراغ ستارگان آمریکایی ایرانی هالیوود رفته که سابقه نامزدی جایزه اسکار را در کارنامه دارند و البته رامین بحرانی که تنها ایرانی آمریکایی در فهرست نامزدها است.

 

اسکار ۹۳- شان توب بازیگر بهترین فیلم اسکار: مشخص نیست مراسم امسال دقیقا چطور برگزار می‌شود
نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار یکشنبه ۲۵ آوریل در لس آنجلس برگزار می‌شود. 

شان توب، هنرمند آمریکایی ایرانی‌تبار ساکن لس آنجلس یکی از بازیگران فیلم «تصادف» است که در سال ۲۰۰۴ میلادی به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب شد و همراه با تمامی‌عوامل و دستاندرکاران به موفقیت بزرگی دست یافت.

او می‌گوید: «آثار خوبی داریم ولی نمی‌توان با قاطعیت گفت که چه فیلمی از همه بهتر است.»

اسکار ۹۳ – فهرست هنرمندان و فیلم‌های مورد علاقه شهره آغداشلو، از نامزدهای پیشین جایزه اسکار 
نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار، یکشنبه ۲۵ آوریل در لس آنجلس برگزار می‌شود. شهره آغداشلو، نامزد پیشین دریافت جایزه اسکار، در گفت‌و‌گو با صدای آمریکا درباره مراسم امسال توضیحاتی داد.

 شهره آغداشلو از چهره‌های نامدار ایرانی‌تبار در هالیوود است. او برای بازی در فیلم «خانه‌ای از شن و مه» در سال ۲۰۰۳ نامزد اسکار بهترین بازیگر مکمل زن شد و به افتخار بزرگی دست یافت.

او می‌گوید: «از نامزدی رامین بحرانی برای فیلم ببر سفید بسیار خوشحال و هیجان‌زده هستم.»

Kami AsgarKami Asgar
اسکار ۹۳ – کامی عسگر از نامزدهای پیشین جایزه اسکار: به رامین بحرانی برای ساخت «ببر سفید» افتخار می‌کنم
نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار، یکشنبه ۲۵ آوریل، در لس آنجلس برگزار می‌شود. 

کامی عسگر از هنرمندان فعال ایرانی‌تبار در هالیوود است که برای فیلم «آپوکالیپتو» یا «آخر الزمان» در سال ۲۰۰۷ برنده جایزه اسکار بهترین تدوین صدا (به انگلیسی: Sound Editing) شد.

او می‌گوید: «این یک لحظه بزرگ برای ایرانیان آمریکایی، و ایرانیان در سراسر جهان است. حتما به رامین بحرانی بگویید که همه ما به او افتخار می‌کنیم. امشب این‌فیلم‌ را تماشا می‌کنم.»

Habib ZargarpourHabib Zargarpour
اسکار ۹۳- حبیب زرگرپور از نامزدهای پیشین جایزه اسکار: امسال فیلم‌های خارجی خوبی حضور دارند
نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار یکشنبه ۲۵ آوریل در لس آنجلس برگزار می‌شود. 

حبیب زرگرپور، هنرمند آمریکایی ایرانی‌تبار برای فیلم‌های «توئیستر» در سال ۱۹۹۶ و «توفان کامل» در سال ۲۰۰۰ در بخش بهترین جلوه‌های بصری (به انگلیسی: Visual Effects) نامزد جایزه اسکار شده است.

او می‌گوید: «با قاطعیت می‌گویم که برنده از قبل مشخص نیست؛ چون‌ هر کدام از فیلم‌هایی که نامزد هستند در زمینه‌هایی بسیار خوب هستند.»

 

اسکار ۹۳- رامین بحرانی نامزد ایرانی‌ جایزه اسکار: بیشتر از این بابت خوشحالم که تماشاگران از فیلم استقبال کردند
رامین بحرانی، هنرمند آمریکایی ایرانی‌تبار، برای فیلم «ببر سفید» در بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی نامزد جایزه اسکار شده است. این فیلم اثری تحسین شده است که به واسطه پخش از شبکه اینترنتی نتفلیکس بیننده‌های زیادی داشت و به شهرتی جهانی رسید.

رامین بحرانی، هنرمند آمریکایی ایرانی‌تبار، برای فیلم «ببر سفید» در بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی نامزد جایزه اسکار شده است. این فیلم اثری تحسین شده است که به واسطه پخش از شبکه اینترنتی نتفلیکس بیننده‌های زیادی داشت و به شهرتی جهانی رسید.

او می‌گوید: «هیچ کسی نمی‌داند که باید چه انتظاری از منتقدان داشت، و بنابراین من این موضوع را خیلی جدی نمی‌‌‌گیرم. بیشتر خوشحالم که تماشاگران در سراسر جهان از فیلم استقبال کردند.»

 ادامه خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.