اظهارات تکاندهنده نامزد نمایش انتخابات درباره سرکوب

0


اظهارات تکاندهنده نامزد نمایش انتخابات درباره سرکوب

قاضی‌زاده هاشمی، نامزد نمایش انتخابات خامنه‌ای، در یک گفتگوی تلویزیونی به سرکوب بی امان مخالفان در جمهوری اسلامی اعتراف کرد و گفت: اما بحث آزادی بیان هم از اون شوخی‌هایی است که متأسفانه در کشور ما با او خیلی بازی شد. گفته شد که وای بر ما اگر دهان منتقدان را ببندیم آنوقت اگر کسی دو کلمه انتقاد می‌کرد انواع و اقسام فحش‌ها نثار او می‌شد.

وی که قصد انتقاد از دولت روحانی را داشت، گفت: همین فقره گرانی بنزین را شما ببینید یک نمونه شاخص این رفتار و این تصمیم‌گیری است که پنهانی، محرمانه این کار را انجام دادند. اصلاً ویژگی دولتهای ریاستی ضد شفافیت بودن هست. شفاف نیستند، پنهان‌کار هستند، ضد آزادی بیان بودن هستند، اگر کسی انتقاد بکند دهنش را با سُرب پر می‌کنند، با گِل پر می‌کنند، سریع یک برچسب به او می‌زنند و یک فحشی نثار او می‌کنند….

احیای برجام از نو سیاست سرکوب رژیم ایران را تشدید می‌کند

یک فعال سیاسی داخل کشور می گوید: خوش بینی مقامات حکومت ایران دربارۀ سرانجام مذاکرات جاری وین در تناقض با اظهارات مقامات آمریکا است که می‌گویند هنوز گشایش مهمی روی نداده است. در واقع، هنوز داده‌های ملموسی دربارۀ این مذاکرات غیرشفاف که بعضاً به تبلیغات سیاسی از سوی حکومت ایران آمیخته است در دست نیست که بتوان دربارۀ آنها داوری قطعی کرد.

حشمت الله طبرزدی به رادیو بین المللی فرانسه گفت: افزون بر این، در خود حکومت اسلامی ایران نیز در خصوص این مذاکرات دوگانگی وجود دارد. دولت روحانی در تلاش است که تا پیش از نمایش انتخابات خرداد ماه دستاوردی در کارنامۀ خود به ثبت برساند و علی خامنه‌ای که تاکنون مخالف به سرانجام رسیدن این مذاکرات بود، حال به این نتیجه رسیده که نظر به وضعیت فلاکت بار اقتصادی جامعه و مردم مذاکرات جاری هر چه زودتر به سرانجام برسد تا شاید به این ترتیب بخشی از مردم پای صندوق‌های رأی حاضر شوند.”

به گفتۀ طبرزدی : “با این حال علائمی از خوش بینی در جامعه دیده نمی شود. در حوزۀ اقتصادی بازار پول یا بورس در سراشیبی است که در اثر آن مردم متحمل ضررهای بسیار شده‌اند. از نظر اجتماعی نیز احیاء یا عدم احیای برجام اهمیتی برای جامعه ندارد. زیرا، برجام یک بار موفق شد بی آنکه کمترین بهبودی در وضعیت اقتصادی مردم به وجود آورد. حاصل بی اعتمادی و بی تفاوتی مردم را در شعار آنان در خیابان‌ها می‌توان دید که می گویند : “از بس دروغ شنیدیم، ما دیگه رأی نمی دیم.”

وی افزود: از نظر سیاسی، اپوزیسیون داخل کشور نگران است که با احیای برجام، آمریکا بار دیگر مقداری پول به جمهوری اسلامی بدهد و جمهوری اسلامی نیز به محض اینکه باصطلاح “خرش از پُل گذشت” از نو سیاست سرکوب را علیه جامعه از سر بگیرد.

این فعال سیاسی گفت: اگر نتیجۀ برجام یا احیای برجام بهبود وضعیت اقتصادی مردم می بود، این امر خشنودی همگان از جمله مخالفان حکومت اسلامی را باعث می‌شد. اما، مردم ایران به عینه دیدند که میلیاردها دلار پول‌هایی که در نتیجۀ برجام وارد کشور شد سر از سوریه و عراق در آورد و به جنگ‌ها و گروه‌های نیابتی حکومت ایران در منطقه اختصاص یافت و در عوض فشارها و سرکوب‌ها در داخل نیز افزایش یافت.

طبرزدی گفت: مردم می‌دانند که احیای برجام بهبود وضعیت اقتصادی آنان را در پی ندارد. آنان می‌دانند که این حکومت هر وقت جیب‌هایش پُرتر می‌شود، بر شدت سرکوب خود می‌افزاید. مردم می‌دانند پولی که آمریکایی‌ها بخواهند به رژیم ایران با احیای برجام بدهند نصیب مردم ایران نمی شود، بلکه به جیب حزب‌الله و دیگر گروه‌های نیابتی می رود. به همین خاطر مردم بی‌اعتمادی خود را به حکومت و برجام در این شعار خلاصه می‌کنند : “از بس دروغ شنیدیم، ما دیگه رأی نمی دیم.” آنچه آقای خامنه‌ای و دیگر رهبران حکومت ایران از آن می‌ترسند: شورش گرسنگان است.

وی افزود: پولی که آمریکایی‌ها بخواهند به رژیم ایران بدهند نصیب مردم ایران نمی شود و مردم ایران هم این را خوب می‌دانند و به همین خاطر من نشانه‌هایی دال بر خشنودی مردم از موفقیت احتمالی مذاکرات جاری برای احیای برجام مشاهده نمی‌کنم.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Premier League’s Big Six and why they want to join a European Super League'We cannot sleep': Mothers caught in the Israel-Gaza conflictUS dollar weakens to 3yr low against Chinese yuanFauci blasted for ‘dangerous arrogance’ as he compares criticism of him to ‘attacks on science’Russian drillers rejoice as oil continues to rallyCivilian killed by shrapnel after rockets from Gaza hit Tel Aviv suburbs (VIDEO)Sputnik V sponsor rejects Bild report that vaccine deal with Germany is ‘dead’, slams ‘disinformation campaign’‘Worst version of Groundhog Day ever’: Two Distant Strangers, the Oscars short inspired by George FloydBuyer demand outstrips homes on market‘Up to 200’ militants killed in Russian airstrike on terrorist camp in Syria – Russian militaryAmazon offering $100 to new employees for proof of Covid-19 vaccination as company set to bring on 75,000How Annie Mac’s enthusiasm shaped a generation of pop fansChina and US pledge climate change commitmentDroves of lockdown protesters flood London for weekly ‘Freedom March’ (VIDEOS)China mystery animal box craze causes outrageBurkina Faso attack: More than 130 killed in village raidRoad and rail building plans under review after CovidIsrael's right-wing leader Bennett backs deal to oust PM NetanyahuRussian boy wonder Pinyaev shares ‘call with Messi’ as he responds to rumors of Barcelona move (VIDEO)Student who led Oxford vote to ‘cancel’ the Queen as symbol of ‘colonial history’ turns out to be AMERICAN