تاکید فرمانده سنتکام بر لزوم مقابله با پهپادهای کوچک شبه نظامیان مورد حمایت ایران

0ژنرال کنت مک‌کنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده موسوم به «سنتکام» در عراق گفته است که مقابله با پهپادهای کوچک یک اولویت است و باید اقدامات بیشتری برای مقابله با آنها انجام داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، ژنرال کنت مک‌کنزی این اظهارات را درست یک ماه پس از حمله یک پهپاد انتحاری به نیروهای آمریکایی در یک پایگاه عراقی مطرح کرده است.

فرمانده سنتکام در گفت‌وگو با خبرنگاران تصریح کرد که استفاده از پهپادهای کوچک توسط شبه نظامیان مورد حمایت ایران در چند سال آینده افزایش خواهد یافت.

ژنرال کنت مک‌کنزی روز پنجشنبه به عراق سفر کرد٬ اما به دلایل امنیتی تنها پس از خروج او از منطقه اجازه داده شد که گزارش‌های سفر او منتشر شود.

فرمانده سنتکام همچنین گفت، این پهپادهای کوچک ارزان قیمت هستند و به راحتی می‌توان آنها را خرید، ولی به سختی می‌توان آنها را شناسایی کرد و شکست آنها مشکل است.

وی اضافه کرد، ایالات متحده می‌بایست راه‌های بیشتری برای مقابله با استفاده از این پهپادها توسط دشمنان آمریکا در خاورمیانه و جاهای دیگر پیدا کند.

ژنرال کنت مک‌کنزی در ادامه تصریح کرد، ما به سختی در تلاش هستیم تا بتوانیم به پیشرفت‌های فنی دست پیدا کنیم که بتوانیم در برابر پهپادها موثرتر باشیم.

وی اضافه کرد که چنین پیشرفت‌های فنی می تواند شامل پیدا کردن راه‌هایی برای قطع ارتباط و کنترل بین پهپاد و اپراتور آن، بهبود حسگرهای رادار برای شناسایی سریع تهدید این پهپادها به هنگام نزدیک شدن و یافتن راه‌های الکترونیکی برای پایین آوردن این پهپادها باشد.

فرمانده سنتکام همچنین نصب فنس (حصار کشی) و تور با ارتفاع بالا نیز می تواند به عنوان یک نوع اقدام حفاظتی مورد استفاده قرار گیرد.

ژنرال مک کنزی در ادامه گفت: ما از هرگونه پیشنهادی در این زمینه استقبال می‌کنیم و ارتش (آمریکا) هم اینک به سختی در این زمینه در حال کار است، اما به نظرم هنوز در جایگاهی که می بایست قرار داشته باشیم، نیستیم.

آسوشیتدپرس میگوید در اواسط ماه آوریل سال جاری یک پهپاد نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا را در عراق هدف قرار داد. هرچند این حمله تلفات جانی نداشت، اما به یک ساختمان آسیب وارد کرد.

هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفت، اما آمریکا پیش از این شبه نظامیان مورد حمایت ایران را عامل حملات راکتی به نیروهای ائتلاف در عراق معرفی کرده است.

در همین زمینه، رویترز روز جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه در گزارشی نوشت، ایران پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه، در راهبرد خود در عراق دست به تغییری تاکتیکی زده است و اکنون به جای اتکا به گرو‌ه‌های بزرگ شبه نظامی شیعه، پیکارجویان زبده و وفادار را در گروه‌های کوچک سازماندهی کرده است.

طبق این گزارش، اعضای این گرو‌ه‌های ویژه سال گذشته تحت نظارت نیروی قدس سپاه آموزش‌هایی را در جنگ‌های پهپادی، رصد و ردیابی، و انتشار تبلیغات آنلاین فراگرفته‌اند.

با استفاده از آسوشیتدپرس و رادیو فردامنبع/a>

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cutting methane gas 'crucial for climate fight'Covid: A tenth of Britain's restaurants lost during pandemicFood and drink exports to EU 'almost halve' in first quarterDuration of money-printing punishments depends on how worthless money becomes, expert tells RT’s Keiser ReportBoris Johnson ‘said Super League was great idea’ as UK PM faces renewed scrutiny over doomed projectBritcoin? UK considers developing digital sterling as cash payments declinePeople return to supermarkets as online sales slowLewis Hamilton wins Portuguese Grand Prix after spectacular overtakesWhy is Macron abolishing France’s school for the political class? | Philippe MarlièrePrincess Diana's wedding dress going on display at Kensington PalaceCovid-19: Hospital data key to 21 June lockdown end, says RaabCovid: The race against the variantsCovid: Test and Trace failure helped Indian variant spread, report saysMDMA completes 1st phase-3 clinical trial for any psychedelic-assisted therapy, may be magic bullet for PTSDVebitcoin: Turkey arrests four people after cryptocurrency collapsesFuneral firms are ordered to make prices clearerTikTok sued for billions over use of children's dataRussia’s gold & foreign currency reserves break through $590 BILLIONPyongyang must be ready for ‘both dialogue & confrontation’ with US, N. Korea’s Kim saysIsrael Gaza violence: Clashes spread to West Bank