حمله پهپادی به نفتکش جمهوری اسلامی در سواحل سوریه

0


حمله پهپادی به نفتکش جمهوری اسلامی در سواحل سوریه

خبرگزاری فرانسه به نقل از گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه از حمله به یک “نفتکش ایرانی” در سواحل سوریه خبر داده است. در همین حال رویترز می‌گوید، شبکه تلویزیونی العالم گفته است که این نفتکش متعلق به جمهوری اسلامی بوده است.

رسانه‌های اسرائیل و لبنان نیز ایرانی بودن این نفتکش را تایید کرده‌اند. اما هنوز حکومت ایران واکنشی به این حادثه نداشته است.

گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید، روز شنبه ۴ اردیبهشت (۲۴ آوریل) در سواحل بندر بانیاس سوریه به یک “نفتکش ایرانی” حمله شده است. این گروه همچنین اعلام کرد، روشن نیست که این حمله پهپادی بوده یا با پرتاب موشک از یک کشتی جنگی صورت گرفته است.

از سوی دیگر منابع رژیم سوریه می گویند آتش‌سوزی در نفتکش به دنبال حمله یک پهپاد رخ داده که از فراز آب‌های لبنان عبور کرده است.

در همین حال شبکه الجزیره نیز اعلام کرد، این نفتکش ایرانی بوده و از طریق پهپاد به آن حمله شده است.

در ماه فروردین یک کشتی جاسوسی سپاه پاسداران با نام “ساویز” در دریای سرخ هدف حمله قرار گرفت. در آن زمان نیویورک تایمز به نقل از یک مقام آمریکایی این حمله را به اسرائيل منتسب کرد.

پیش از آن روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال از حملات اسرائیل به حداقل ۱۲ کشتی جمهوری اسلامی ظرف دو سال گذشته در دریای سرخ خبر داده بود.

این روزنامه با استناد به سخنان مقام‌های آمریکا و منطقه نوشته بود، کشتی‌ها عمدتا حامل نفت برای سوریه بوده‌اند و حمله به آنها با مین‌های دریایی انجام گرفته است.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.