فاجعه کرونا در ایران؛ چراغ سبز برای برپایی مراسم مذهبی!

0


فاجعه کرونا در ایران؛ چراغ سبز برای برپایی مراسم مذهبی!

سخنگوی ستاد کرونا از مصوبه برگزاری مراسم شب‌های قدر و نماز عید فطر حتی در شهرهای نارنجی و قرمز خبر داد.

علیرضا رئیسی روز شنبه، چهارم اردیبهشت، گفت که ستاد کرونا مصوب کرده که مراسم شب‌های قدر و نماز عید فطر در شهرهای زرد و آبی با رعایت پروتکل مراسم برگزار شود.

به گزارش رادیو فردا، خبر موافقت ستاد کرونا با برگزاری مراسم‌های ماه رمضان در حالی اعلام می‌شود که پس از پایان تعطیلات نوروز مقامات حکومتی از خیز جدید کرونا در هفته‌های گذشته خبر دادند و مسئولان وزارت بهداشت، تجمعات و دورهمی‌های شهروندان را به مناسبت نوروز از جمله دلایل بحران فعلی کرونا اعلام کردند.

سخنگوی ستاد کرونا هم امروز گفت که ۳۰۱ شهر ایران در وضعیت قرمز و ۹۵ شهر در وضعیت نارنجی به سر می‌برند و ۱۸ استان روند «صعودی» و ۷ استان روند «به شدت صعودی» را تجربه می‌کنند.

دعوت وزیر بهداشت به برپایی مراسم مذهبی!
آدينه، 27 فروردین ماه 1400 = 16-04 2021

در حالی که مقامات حکومتی در ایران، مردم و سفرهای نوروزی را مقصر اصلی موج چهارم کرونا می‌دانند بسیاری معتقدند عدم اعمال محدودیت‌های به موقع و روند کند واکسیناسیون به وخیم شدن اوضاع دامن زده است.

به گزارش صدای آمریکا، سعید نمکی، وزیر بهداشت، می‌گوید هفته آینده اوضاع از آن چه هست بدتر خواهد شد. با این حال او همچنین گفته است که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توان مراسم مذهبی را حتی در مناطق پرخطر نیز برگزار کرد.

وزیر بهداشت جمهوری اسلامی، دعای مؤمنان را بزرگترین حربه کارساز برای مدیریت بیماری خواند و گفت همه ایرانی‌ها باید برای حفظ عزت اسلام و شیعه مراعات کنند و نگذارند دیگران بگویند مراسم شب‌های قدر باعث تشدید موج بیماری کرونا در مناطقی شده است.

این در حالیست که پیام طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری، می‌گوید بیمارستان‌ها پر شده‌اند و از همین رو تنها برخی از بیماران را بستری می‌کنند.

به گفته آقای طبرسی، کاهش میزان مرگ و میر به این معنا نبود که شمار بیماران نیز کاسته شده است؛ چرا که روزانه ۸ هزار تا ۹ هزار بیمار به بیمارستان مراجعه می‌کردند، اما از آنجایی که جا برای آنها بود، زودتر درمان می‌شدند.

دکتر طبرسی تأکید کرده که این اتفاق می‌تواند به قیمت جان برخی از بیماران تمام شود.

تجارت نیوز هم در گزارشی نوشته: اینجا بیمارستان رازی اهواز است. یکی از بیمارستان‌هایی که این روزها مقصد بسیاری از بیماران مبتلا به کرونا است و همراهان آنها از بیرون بیمارستان جایی که شبها تک و توک چادر مسافرتی‌شان را در پیاده‌رو برپا می‌کنند تا راهروهای داخلی اورژانس سرگردان و نگران می‌چرخند.

مرحله جدید همه گیری کرونا بعد از تعطیلات نوروزی ظاهرا آغاز شده و موج تازه‌ای از ابتلا و البته فوتی در راه است تاجایی که برخی کارشناسان بهداشت و درمان تاکید دارند این ابتدای روز‌های سیاه کرونایی در کشور است.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.