مایکروسافت در مورد «رابطه بیل گیتس با یکی از کارکنان شرکت» تحقیق کرده است

0شرکت مایکروسافت روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت اعلام کرد که پس از اطلاع يافتن از رابطه بیل گیتس، بنیانگذار این شرکت با یکی از کارمندان مایکروسافت که حدود ۲۰ سال پیش روی داده در این مورد تحقیق کرده است.

مایکروسافت در بیانیه‌ای گفت که در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ نامه‌ای دریافت کرد حاکی از آن که «بیل گیتس در سال ۲۰۰۰ سعی کرده بود با یکی از کارمندان این شرکت رابطه عاشقانه برقرار کند».

در بخش دیگری از این بیانیه گفته می‌شود: «کمیته‌ای از سوی هیئت مدیره شرکت همراه با وکلای یک دفتر حقوقی مستقل در این مورد تحقیقات کاملی انجام دادند. در طول این تحقیقات، شرکت مایکروسافت به کارمندی که این موضوع را مطرح کرده بود به بهترین نحو کمک کرد».

روزنامه وال استریت ژورنال روز یکشنبه از قول منابع مطلع از این ماجرا گزارش داد که هیئت مدیره شرکت مایکروسافت در پایان تحقیقات خود به این نتیجه رسید که برقراری رابطه با کارمند این شرکت عمل نادرستی بوده و بیل گیتس باید از مقام خود در هیئت مدیره مایکروسافت کناره‌گیری کند.

سخنگوی شرکت مایکروسافت حاضر نشد در مورد تاثير تصمیم هیئت مدیره شرکت روی کناره‌گیری بیل گیتس اظهار نظر کند.

اما سخنگوی آقای گیتس در بیانیه‌ای که در روزنامه وال استریت ژورنال منتشر شد گفت تصمیم بیل گیتس برای کناره گیری از هیئت مدیره مایکروسافت با رابطه او با یکی از کارمندان این شرکت هیچ ارتباطی نداشته است.

در بخشی از این بیانیه گفته می‌شود: «این یک رابطه عاشقانه‌ای بود که ۲۰ سال پیش اتفاق افتاده و به شکل دوستانه و محترمانه‌ای پایان یافته است. تصمیم بیل گیتس برای کناره‌گیری از هیئت مدیره مایکروسافت با این ماجرا هیچ ارتباطی نداشت. در واقع آقای گیتس با هدف تمرکز بیشتر روی فعالیت‌های خیریه از چند سال پیش رونده کناره‌گیری از هیئت مدیره را آغاز کرده بود».

سخنگوی بنیاد خیریه گیتس نیز به خبرگزاری رویترز گفت بیانیه سخنگوی آقای گیتس را که در وال استریت ژورنال منتشر شده تایید می‌کند.

بیل گیتس که در سال ۱۹۷۵ شرکت مایکروسافت را تأسیس کرد و تا سال ۲۰۰۰ مدیر عامل آن بود، در مارس ۲۰۲۰ اعلام کرد که برای تمرکز روی فعالیت‌های خیریه از هیئت مدیره اين شرکت کناره‌گیری خواهد کرد.

بیل گیتس و همسرش ملیندا پس از ۲۷ سال زندگی مشترک حدود دو هفته پیش تقاضای طلاق خود را به مراجع قضایی در شهر سیاتل ارائه دادند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز/ش.ر/ک.رمنبع/a>

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

UK Athletics set for legal action over July jamboree at London Stadium‘Beautiful win’: Playboy model Maria Liman congratulates Premier League Chelsea on making it to the FA Cup finalBillie Eilish: Sexual misconduct is everywhereCovid firm 'sorry' for negative test results errorBlack fungus: Is diabetes behind India's high number of cases?Stuart Lubbock: CPS to consider charges over Barrymore party deathBritish exports worth billions have faced EU tariffs since BrexitSLS: First view of Nasa's assembled 'megarocket'Dyson lobbying row: Boris Johnson makes 'no apology' for seeking ventilatorsLondon-based BLM activist shot in the head after ‘numerous death threats’, police say no evidence of targeted attackBank of England to consider digital money planCovid crisis grips crowded KolkataUS facing credit market CATASTROPHE even worse than in 2008, strategist tells RT’s Keiser ReportSloppy Russia beaten by clinical Belgians in Euro 2020 opener in St. PetersburgPakistani intelligence accused of torture in crackdown on dissentForced adoptions to be investigated by Parliament‘Relatively cheap’ gold may have great upside potential – analystCovid-19 in NI: 'Good vibe' as shops and pubs reopenEconomy faces 'long Covid' if debts not tackledHasenhüttl hopes motivational videos will inspire Southampton at Wembley