نفوذ تا قلب حکومت ایران؛ ناگفته‌های رئیس سابق موساد

0


نفوذ تا قلب حکومت ایران؛ ناگفته‌های رئیس سابق موساد

خبرگزاری فرانسه به نقل از رسانه‌های آمریکایی نوشت که روسیه به زودی یک ماهوارۀ پیشرفتۀ در اختیار رژیم ایران خواهد گذاشت که توانایی‌های جاسوسی این رژیم را به طور قابل ملاحظه‌ای تقویت خواهد کرد. این در حالیست که اسرائیل از خرید ماهواره اطلاعاتی ساخت روسیه توسط حکومت ایران، از نظر امنیتی، نگران است

در همین حال یوسی کوهن، رئيس پیشین سازمان جاسوسی اسرائيل، موساد، با تشریح جزئیات عملیات سرقت آرشیو هسته‌ای رژیم ایران گفت که ۲۰ مامور موساد در این عملیات مشارکت داشتند که همه زنده هستند و برخی از آنها از ایران خارج شده‌اند.

به گفته این مقام اطلاعاتی سابق اسرائیل، هیچ یک از این ۲۰ نفر اسرائیلی و یهودی نبودند.

او در مصاحبه‌ای که از کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل پخش شد، توضیح داد که در جریان این عملیات ۳۲ گاو صندوق حاوی اسناد آرشیو برنامه اتمی در طول ۷ ساعت باز شدند و ماموران شرکت‌کننده در این عملیات، تمام مدت با فرماندهی عملیات در تل‌آویو در تماس مستقیم بودند.

به گزارش رادیو فردا، یوسی کوهن تاکید کرد که سازمان موساد برای انجام این عملیات دو سال برنامه‌ریزی کرده بود و برای موفقیت بیشتر پیش از عملیات، این انبار را شبیه‌سازی کرده بود.

مقام‌های حکومت ایران ابتدا نخست وزیر اسرائيل را «چوپان دروغگو» توصیف کردند و خبر این عملیات را «بچگانه، مسخره و ادعایی نخ‌نما» خواندند ولی سرانجام محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، روز ۲۵ فروردین امسال برای نخستین‌ بار سرقت اسناد هسته‌ای توسط اسرائیل را تایید کرد و گفت که کشور دچار «آلودگی امنیتی» شده است.

رئيس پیشین سازمان موساد در بخش دیگری از این مصاحبه با دفاع از ترور محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای جمهوری اسلامی، گفته است کسی که پتانسیل به خطر انداختن اسرائيل را دارد، باید حذف شود.

وی پیش تر گفته بود: تا قلب نظام ایران نفوذ کرده‌ایم و به اسرّار آن دائماً دسترسی داریم.

خرید ماهواره اطلاعاتی ساخت روسیه

مقامات دولتی در اورشلیم و همچنین کارشناسان امور امنیتی در اسرائیل ابراز نگرانی می کنند که اگر رژیم ایران به یک ماهواره جاسوسی مجهز گردد، قادر خواهد بود اطلاعات زیادی در مورد فعالیت ارتش اسرائیل گردآوری کند و پادگان های اسرائیلی را رصد کند.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در شماره امروز خود نوشته است که روسیه با فروش یک ماهواره اطلاعاتی به رژیم ایران موافقت کرده و این ماهواره به زودی به فضا پرتاب خواهد شد و فعالیت خود را برای گردآوری اطلاعات نظامی و غیرنظامی آغاز خواهد کرد و این امر ممکن است برای ارتش اسرائیل مفهوم منفی داشته باشد.

ظاهرا ماهواره ای که رژیم ایران از روسیه خریده، برای مصارف غیر نظامی است، ولی در ضمن خواهد توانست روی کشورهای خاورمیانه و به ویژه اسرائیل متمرکز گردد و فعل و انفعالات نظامی را نیز زیر نظر بگیرد.

به گزارش رادیو پیام اسرائیل، تلاش رژیم ایران برای خرید این ماهواره و پرتاب آن به فضا توسط روسیه، از چند سال پیش آغاز شده بود و فرماندهان ارشد نظامی رژیم و از جمله قاسم سلیمانی، چندین بار در این زمینه به مسکو سفر کرده بودند.

نگرانی اسرائیل آن است که رژیم ایران، اطلاعات ماهواره ای را در اختیار حزب الله لبنان و همچنین گروه های تروریستی دیگری قرار دهد که آن ها را “محور مقاومت” می نامد.

اسرائیل همچنین ابراز نگرانی می کند که رژیم ایران بتواند اطلاعات حساس نظامی را در اختیار گروه های تروریستی وابسته به خود در عراق و یمن و سوریه نیز قرار دهد.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Chesham and Amersham by-election won by Lib DemsChinese economic activity loses steam after record post-Covid recoveryColombia protesters: 'We're not scared anymore'Plymouth man in his 70s held on suspicion of murderPlastic bag charge to double to 10p in all shopsBioNTech/Pfizer to request approval for new Covid-19 shot that lasts up to 6 months at fridge temperaturesCovid vaccine: We need answers on autumn booster plan, say NHS leadersCanada is battling another pipeline cancellation by USAT&T and Discovery to create new streaming giantElections 2021: How to follow the results on the BBCMorrisons boss suffers huge revolt over £1.7m bonusUS airlines and crew unions call on Biden administration to JAIL unruly passengers amid surging in-flight violence‘TOTAL LOCKDOWN’ to combat Covid-19 will force industries in Malaysia to shut downIsrael to lift indoor mask requirement on June 15 – ministerChina must allow another international probe into Covid-19 origin or face ISOLATION, Biden’s security adviser saysBiden strike force to target 'unfair' tradeThe UK government's race report is so shoddy, it falls to pieces under scrutiny | Aditya ChakraborttyWashington Post ripped for quietly adding ‘correction’ to article ‘debunking’ Covid-19 Wuhan lab origin theoryDR Congo's Goma volcano: 'I couldn't save my sick husband from the lava'Twitter BANS ‘Trump Desk’ account after Democrats demand censorship