بیمارستان بامیان: جان زنی نیم‎سوخته در خطر است

0


پزشکان توصیه کرده اند که این زن به کابل منتقل شود، ولی امکانات انتقال او فراهم نیست
توضیح تصویر،

پزشکان توصیه کرده اند که این زن به کابل منتقل شود، ولی امکانات انتقال او فراهم نیست

یک زن سی ساله با بدن نیم‌سوخته به بیمارستان مرکز ولایت بامیان منتقل شده و دلیل آن خشونت‌های خانوادگی خوانده شده است.

دکتر نعیم احمدیار پزشک جراح این بیمارستان به بی‌بی‌سی فارسی گفت که این زن سی سال دارد و شامگاه دیروز توسط ماموران پلیس به بیمارستان آورده شد.

به گفته او، حدود ۵۰ درصد بدن این زن سوخته و زمانی که بستری شد، توانایی سخن گفتن نداشت، اما پس از چند ساعت وضعیت عمومی‌اش بهبود یافت وحالا می‌تواند صحبت کند.

آقای احمدیار افزود که توصیه شده که این زن به بیمارستان‌های اختصاصی در کابل منتقل شود، ولی نه کسی از نزدیکان زن حضور دارد و نه امکانات آن فراهم است که او به کابل منتقل شود.

مسئولان بیمارستان بامیان زمینه مصاحبه تلفنی او با بی‌بی‌سی را فراهم کردند. این زن که به سختی صحبت می‌کرد، یک زن از خویشاوندان شوهرش را متهم کرد که روی او نفت ریخت و آتش زد.

او همچنین گفت پولی برای مداوای خود ندارد و نان کودکانش را با کار در خانه‌های مردم درمی‌آورد.

اما خدایار قدسی فرمانده پلیس بامیان گفت که براساس اطلاعاتی که ماموران پلیس به دست آورده‌اند، این زن سه فرزند دارد و دو ماه پیش شوهرش پس از دعوا با او، خانه را ترک کرد و مسئولیت سرپرستی از کودکان به عهده مادرشان افتاد.

آقای قدسی افزود زمانی که در دهکده محل زندگی این زن شایعه شد که شوهر فراری با زن دیگری ازدواج کرده، همسرش در واکنش به این خبر خودش را آتش زد.

با این حال، فرمانده پلیس گفت که تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

خشونت‌های خانوادگی و خشونت علیه زنان در افغانستان بالا است و در سالهای گذشته بارها، سبب اعتراض فعالان مدنی و مدافعان حقوق زنان در این کشور شده است.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.