“طالبان مسیر چندین ولسوالی در جنوب افغانستان را مسدود کردند”

0


غزنی از ولایات ناامن افغانستان است
توضیح تصویر،

غزنی از ولایات ناامن افغانستان است

مقامات محلی غزنی در جنوب افغانستان می گویند مسافران شماری از ولسوالی های این ولایت شاکی اند که طالبان مسیر رفت و آمد آنها را مسدود کرده است.

محمد علی احمدی معاون والی غزنی به بی‌بی‌سی گفت به اساس معلوماتی که آنها از مسافرین ولسوالی های ناهور، جغتوی، قره باغ، مالستان، اجرستان و جاغوری به دست آورده اند، در اکثر راه های ارتباطی، گروه هایی که خود را طالبان می خوانند، خودروها را متوقف می کنند.

او افزود که این نفرات گروه طالبان به رانندگان اخطار داده است که در این مسیر رفت و آمد نکنند اگرنه خودروهای شان آتش زده می شود و خودشان ممکن است کشته شوند.

خبرنگار بی‌بی‌سی در غزنی که به دیدن یکی از ایستگاه های مسافران در شهر غزنی رفته، می گوید که شمار زیادی از مسافران در این ایستگاه منتظر هستند و می گویند که از روز پنجشنبه به این سو، طالبان مسیر رفت و آمد آنها را مسدود کرده است که سبب به میان آمدن مشکلات زیادی برای آنها شده است.

بشرمل از باشندگان ولسوالی جغتو می گوید که مسیر ولسوالی آنها تا شهر غزنی کاملا مسدود و ناامن است.

او می گوید که چهارشنبه گذشته دو جوان در همین مسیر ربوده شدند که تاکنون هیچ خبری از آنها نیست.

عبدالقادر غفورزی از باشندگان غزنی نیز می گوید که افراد مسلح ناشناس در دیوارهای ولسوالی خوگیانی و واغز شعارهای ‘زنده باشد داعش’ و ‘زنده باد مجاهدین اماراتی’ نوشته اند.

باشندگان ولسوالی های غزنی می گویند که مسدود شدن این مسیرها سبب افزایش قیمت ها و مشکلات برای انتقال بیماران شان به شهر غزنی شده است.

به گفته رانندگان، در چند روز اخیر اگر خودرویی در این مسیرها سفر هم کرده، طالبان آن را متوقف کرده و دوباره به شهر فرستادند و مسافران را مجبور کردند پیاده به مقصدشان بروند.

معاون والی غزنی می گوید که تلاش دارند گزارش های رسیده را دقیق تر بسازند و بعدا اقدام فوری آنها برای حل این مشکل ایجاد پاسگاه های امنیتی در مسیر راه است.

آقای احمدی گفت که آنها از نیروهای امنیتی می خواهند که با این گروه ها که در مسیر راه ها قطاع الطریقی می کنند، برخورد جدی نمایند و راه ها را برای مسافران امن سازند.

غزنی در جنوب افغانستان از ولایات ناامن افغانستان به شمار می رود.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.