وزیر دفاع افغانستان: از خروج نیروهای ناتو از افغانستان استقبال می‌کنیم

0


ژنرال بسم‌الله محمدی، وزیر دفاع افغانستان اعلام‌کرد که این کشور از خروج نیروهای ناتو از افغانستان استقبال می‌کند.

او افزود که تا چهار ماه دیگر تمام مسئولیتهای امنیتی افغانستان به نیروهای امنیتی این کشور واگذار خواهد شد. آقای محمدی اذعان داشت که نیروهای ارتش ملی افغانستان از ظرفیت لازم برای تامین امنیت این کشور برخوردار است.

آقای محمدی تاکید کرد که ارتش ملی افغانستان از نظرکمیت و کیفیت به حد قابل قبول رسیده است.

مایکل فولن، وزیر دفاع بریتانیا نیز که برای شرکت در مراسم فراغت ۲۴۰ تن از افسران افغان که توسط بریتانیا آموزش دیده، شرکت کرده بود، اعلام کرد که تا پایان سال جاری ماموریت جنگی نیروهای بریتانیا در افغانستان پایان می‌یابد.

او افزود که هدف بریتانیا از این ماموریت این بود که تروریست‌ها از افغانستان به عنوان پناهگاه امن استفاده نکند.

وزیر دفاع بریتانیا در این مراسم گفت که خوشحال است که با فراغت این دسته از افسران افغان شمار نیروهای نظامی افغانستان به ۳۵۰ هزار تن می‌رسد.

او افزود که دروس دانشگاه مارشال فهیم برابر با معیارهای جهانی است و افسران فارغ از این دانشگاه قدرت رهبری ارتش ملی افغانستان را دارند.

دانشگاه مارشال فهیم نوامبر سال گذشته میلادی توسط حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان و فیلیپ هاموند، وزیر دفاع بریتانیا افتتاح شد.

منبع تصویر، AP

توضیح تصویر،

این اکادمی نوامبر سال گذشته با حضور وزیر دفاع سابق بریتانیا افتتاح شد

آقای کرزی در افتتاح این دانشگاه گفت: “ما که امروز این اکادمی را به کمک انگلستان افتتاح می‎کنیم، مطمئنم که اگر دانش نظامی با دلاوری افغانها یک جا شود، ارتش ما در جهان بی‎نظیر خواهد شد.”

اکادمی ملی افسران افغانستان که به دانشگاه مارشال فهیم نامگذاری شده، بر اساس الگوی اکادمی نظامی سندهرست بریتانیا ساخته شده و دولت بریتانیا متعهد به ارائه کمک به این نهاد آموزشی ارتش افغانستان شده است.

تصاویر مراسم امروز را اینجا ببینید.

سنگ بنای این دانشگاه نظامی سه سال پیش با هزینه ۲۸۷ میلیون دلار در منطقه قرغه در حومه شمال غربی شهر کابل گذاشته شد.

این دانشگاه ظرفیت آموزش همزمان حدود هفت هزار دانشجوی نظامی را دارد.

مسئولان می‎گویند در این دانشگاه جایی برای دانشجویان دختر هم در نظر گرفته شده است. به گفته آنها یک واحد آموزشی جداگانه برای دختران اختصاص یافته است.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.