پلیس کابل سه نفر را به اتهام دزدی و تجاوز گروهی بازداشت کرد

0


پلیس کابل این سه نفر را به جرم حادثه ده روز قبل پغمان بازداشت کرد

منبع تصویر، MOI

توضیح تصویر،

پلیس کابل این سه نفر را به جرم حادثه ده روز قبل پغمان بازداشت کرد

فرمانده پلیس کابل اعلام کرد که نیروهای پلیس این شهر توانسته سه نفر را به اتهام تجاوز جنسی و سرقت اموال شهروندان این شهر بازداشت کند.

رسانه‌های افغانستان روزهای گذشته خبر دادند که چهار خانواده افغان که از یک عروسی عازم منزلشان بودند در منطقه پغمان در شمال غرب کابل، خودرو آنان متوقف و زنان و مردان به مکانی دور تر منتقل شدند و بعد از سرقت اموال با ارزش آنان به زنان این خانواده نیز تجاوز شده است.

ژنرال ظاهر ظاهر، فرمانده پلیس کابل امروز در یک نشست خبری درباره جزئیات این حادثه گفت که به تاریخ ۳۱ اسد/ مرداد ماه حوالی ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰ بعد از ظهر به وقت محلی دزدان مسلح که تاکنون تعداد دقیق آنان مشخص نشده، خودرو مسافران را در منطقه قرغه متوقف کردند.

او افزود که این افراد که مسلح بودند و لباس پلیس برتن داشتند دو خودرو را که سرنشینان آن مرد بودند و دوخودرو دیگر را که سرنشینانش زنان بودند، متوقف کرده و آنها را به یک باغ منتقل کردند.

آقای ظاهر در ادامه توضیح داد؛ وقتی این افراد جاده را مسدود کرده بودند یک گشت پلیس نیز از محل گذشته بود و به گشت پلیس گفته بود که جزء نیروهای پلیس هستند و برای انجام مسئولیت آنجا هستند.

او می‌گوید که قربانیان این حادثه در حال برگشت از مجلس یک مراسم عروسی بودند، به دست این افراد افتادند.

آقای ظاهر افزود که این خانواده به پلیس درباره تجاوز جنسی به زنان شکایت نکرده ولی شفاخانه رابعه بلخی شهر کابل به پلیس گزارش داده که زنان مورد تجاوز قرار گرفته اند.

او درادامه می‌گوید که پلیس بعد از این واقعه خود را به محل حادثه رساند ولی موفق به پیدا کردن آنان نشدند.

ولی سید گل آقا هاشمی، رئیس جنایی پلیس کابل در این کنفرانس گفت که پلیس این واقعه را از طریق رسانه‌ها خبر شده است. آقای هاشمی افزود، این افراد به سرقت و تجاوز اعتراف کرده‌اند.

فرمانده پلیس به نقل از افراد دستگیر شده گفت که متهمان در اعترافات اولیه خود گفته‌اند که آنان زنان را مورد ضرب و شتم قرار داده و یک زن حامله را مشت زده است.

او گفت که تمام این افراد سابقه جرمی دارند و از جمله رئیس این باند، قبلا به ۵ سال زندان محکوم شده بود.

فرمانده پلیس کابل با انتقاد از برخورد مقامات قضایی افغانستان با مجرمین گفت که ما از این نهادها می‌خواهیم که برای این افراد حکم اعدام صادر کند.

ژنرال ظاهر ظاهر فرمانده پلیس کابل نیز با ابراز ناخرسندی از برخورد کنونی دستگاه قضایی با مجرمین گفت که خیلی از مجرمین به دلیل پرداخت پول، جرم‌های خود را تخفیف می‌دهند و بعد از رهایی از زندان دوباره دست به جنایت می‌زنند.

او گفت که این نوع برخورد باعث شده که خودش به پلیس کابل هنگام دستگیری این متهمان دستور دهد که به قصد مرگ به این افراد تیراندازی کند و تلاش نکند تا آنان را زنده بازداشت نماید.

او گفت که تاکنون سه نفر بازداشت شده و شواهد نشان می‌دهد که اعضای این باند ۸ نفر باشند. اگرچه قربانیان حادثه تعداد آنان را ۱۲ نفر اعلام کرده ولی رئیس پلیس جنایی کابل می‌گوید”در آن زمان این قربانیان در وضعیت روحی مناسب قرار نداشتند.”

آقای هاشمی گفت که این افراد شب گذشته و دیروز از منطقه پغمان و داخل شهر کابل بازداشت شدند و نیروهای پلیس در تعقیب سایر افراد این باند هستند.

این حادثه در نوع خود در شهر کابل بی‌سابقه بود و حامدکرزی بعد از وقوع این حادثه هیاتی را موظف به رسیدگی به آن کرد.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.