یک جوان افغان‌تبار ‘پس از حمله به پلیس استرالیا’ کشته شد

0


چند روز پیش پلیس استرالیا عملیات گسترده ای را برای بازداشت اعضای گروه اسلامی به‌راه انداخت

منبع تصویر، Getty

توضیح تصویر،

چند روز پیش پلیس استرالیا عملیات گسترده ای را برای بازداشت اعضای گروه اسلامی به‌راه انداخت

پلیس استرالیا می‌گوید یک جوان افغانی‌الاصل مظنون به فعالیت در گروه‌های تروریستی را به ضرب گلوله کشته است.

این اتفاق روز سه شنبه زمانی روی داد که پلیس استرالیا، عبدالنعمان حیدر را برای ادای توضیحاتی فراخواند. پلیس می‌گوید آقای حیدر در مرکز پلیس، چندبار با چاقو به دو مامور پلیس ضدتروریسم شهر ملبورن حمله کرد. به گفته پلیس، یکی از این مامور، آقای حیدر را به ضرب گلوله از پای درآورد.

مقام‌های استرالیایی گفته‌اند که افزایش فعالیت‌‎های تروریستی آقای حیدر، باعث ایجاد نگرانی برای نیروهای امنیتی شد و او به همین دلیل، برای ادای توضیحات به پلیس فراخوانده شده بود.

پلیس استرالیا گفته است که گذرنامه / پاسپورت عبدالنعمان حیدر، ۱۸ ساله، پیشتر به دلیل فعالیت‌های تروریستی باطل شده بود.

گفته می‌شود که عبدالنعمان حیدر با گروه افراطی الفرقان رابطه داشته است.

مقام‌های امنیتی استرالیا گفته‌اند که هر دو سرباز، پس از زخمی شدند توسط آقای حیدر، نیاز به عمل جراحی داشتند، ولی اکنون در وضعیت مساعدی قرار دارند.

پلیس استرالیا چند روز پیش عملیات گسترده‌ای را برای دستگیری اعضای گروه دولت اسلامی (داعش سابق) در شهرهای مختلف استرالیابه‌راه انداخت.

در ماه‌های اخیر، مقام های استرالیایی نسبت به تاثیر جنگ نیروهای استرالیایی با گروه‌های تندرو اسلامگرای خاورمیانه بر امنیت کشور خودشان ابراز نگرانی کرده بودند. به همین منظور دولت استرالیا می‌خواهد قانون جدیدی وضع کند تا از سفر شهروندانش به مناطق تحت کنترل دولت اسلامی جلوگیری کند، یا پس از بازگشت، آنها را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.