وزیر دادگستری ایران: از تفکیک جنسیتی به خاطر افزایش بازدهی استقبال می‌کنیم

0


مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری ایران

منبع تصویر، ISNA

توضیح تصویر،

مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری ایران

مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری ایران گفته است که تفکیک جنسیتی در محل کار می‌تواند به بالا رفتن بازدهی کارکنان منجر شود و به همین دلیل قابل تایید است.

به تازگی خبر بخشنامه‌ای در شهرداری تهران منتشر شد که مطابق آن تمام مدیران ارشد و میانی زیرمجموعه شهرداری تهران موظف شده‌اند که “صرفا از نیروهای کارمند آقا جهت سمت‌هایی مانند مسئول دفتر، منشی، اپراتور تلفن، تایپیست و مسئول پیگیری” استفاده کنند.

همچنین توصیه شده است که برای “آرامش و آسایش بیشتر کارکنان” تا حد امکان “محل استقرار” کارکنان زن و مرد هم جدا شود.

مصطفی پورمحمدی در پاسخ به خبرنگاران در این زمینه گفته است: “خودتان از آقای شهردار مواضعشان را بگیرید. اما بحث کلی در دولت داریم که مبنایی با عنوان تفکیک جنسیتی نداریم بلکه به این مبحث به عنوان افزایش راندمان اداری فکر می‌کنیم.”

آقای پورمحمدی گفته است: “اگر در مجموعه ای این امکان وجود دارد که پرسنل خانم و آقا از یکدیگر جدا باشند این مسئله باعث افزایش راندمان کاری می‌شود. این هم اقدام با ارزش‌ها و سنت‌های ما و هم با منطق اقتصادی سازگار است و باید از این استقبال کنیم.”

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، توضیح داده است: “حرفی که در شهرداری زده‌ایم این بود که اگر در یک اتاق … سه یا چهار نفر آقا و سه، چهار نفر دیگر خانم هستند … می‌توان کاری کرد که آن چهار خانم در یک اتاق و چهار آقا در اتاق دیگری کار کنند.”

او گفت: “ما نظام اسلامی هستیم و غیرت دینی داریم.”

شماری از نمایندگان مجلس ایران امروز با انتشار نامه‌ای از تصمیم شهرداری برای تفکیک جنسیتی حمایت کرده‌اند.

آنان نوشته‌اند: “این اقدام فرهنگی و ارزشی و غیرتمندانه موجب امنیت و آسایش خواهران کارمند و خدمت بزرگی به آنهاست. به علاوه این اقدام اسلامی سنت حسنه‌ای خواهد شد که انشالله در تاریخ ماندگار خواهد گردید.”منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.