ایران از رونمایی پهپاد مسلح به موشک هوا به هوا خبر داد

0


پهپاد جدید ایران در وزارت دفاع این کشور رونمایی شده

منبع تصویر، Fars

توضیح تصویر،

پهپاد جدید ایران در وزارت دفاع این کشور رونمایی شده

ایران می گوید از یک هواپیمای بی سرنشین (پهپاد) مسلح به موشک هوا به هوا رونمایی کرده است.

به گزارش رسانه های ایران این پهپاد که از خانواده هواپیمای بدون سرنشین ایران با نام مهاجر است، مجهز به موشک‌های هوا به هوا است و قادر است انواع هواگردها نظیر هواپیماهای جنگنده، هواپیمای بدون سرنشین و بالگرد را منهدم کند.

مراسم رونمایی از این پهپاد در وزارت دفاع ایران انجام شده است. یک روز پیش از این ایران از دو سامانه جدید شامل یک رادار و یک هواپیمای بی سرنشین تازه رونمایی کرده بود.

سامانه راداری تازه فتح۲ نام دارد و به گزارش رسانه های ایران دارای قابلیت شناسایی هواپیماهای خودی از دشمن و توانایی کشف هوپیماهای بدون سرنشین حتی در ابعاد کوچک است.

بر اساس گزارش ها، هواپیمای بی‌سرنشین صادق۱ هم از قابلیت اجرای ماموریت های آزمایشی سامانه های راداری – الکترونیکی و ارزیابی‌های آموزشی با ارتفاع پروازی ۲۵ هزار پا برخوردار است.

ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی می‌گوید این دو سامانه جدید صبح دوشنبه سی و یکم شهریور (۲۲ سپتامبر) با حضور حسن روحانی رئیس جمهور ایران رونمایی شده است.

هر ساله در روز سی و یکم شهریور رژه یگان های نمونه نیروهای مسلح به مناسبت سالگرد آغاز جنگ ایران و عراق برگزار می شود و به طور معمول ایران از تجهیزات نظامی تازه خود رونمایی می‌کند.

دو سامانه جدید ایران که دیروز رونمایی شده، متعلق به قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا است.

قرارگاه پدافند هوایی ارتش ایران یکی از نیروهای چهارگانه ارتش است که در بهمن ۱۳۸۷ با تقسیم نیروی هوایی به دو بخش پروازی و پدافندی به دستور آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

پدافند هوایی به معنی دفاع در برابر هرگونه هجوم هوایی است و شامل مجموعه اقداماتی می شود که به منظور جلوگیری از بمباران های هوایی و شکسته شدن حریم هوایی صورت می گیرد.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.