رئیس دفتر ریاست جمهوری ایران: محمد نهاوندیان

0


محمد نهاوندیان از اعضای ستاد انتخاباتی علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴ بود
توضیح تصویر،

محمد نهاوندیان از اعضای ستاد انتخاباتی علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴ بود

متولد ۱۳۳۳-تهران

رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری

پیشینه: معاون وزارت بازرگانی، معاون دبیر شورای عالی امنیت، رئیس اتاق بازرگانی ایران

محمد نهاوندیان علاوه بر تحصیلات دانشگاهی دارای تحصیلات حوزوی نیز هست و پس از فارغ التحصیلی از مدرسه علوی، تحصیلات دینی خود را نزد کسانی چون مرتضی مطهری ادامه داد.

او سال‌های زیادی را برای تحصیل در آمریکا به سر برده است و از دانشگاه جورج واشینگتن فارغ التحصیل شد.

آقای نهاوندیان با توجه به تحصیلات حوزوی و ریشه‌های خانوادگی‌اش (پدرش از بازاریان مذهبی تهران و بنیانگذار حسینیه زنجانی‌ها در تهران بود) از اقتصاددان‌های نزدیک به روحانیون و هیئت موتلفه است.

او در نخستین سال‌های پس از انقلاب ایران در وزارت بازرگانی دولت مهدی بازرگان، مسئول روابط عمومی شد و در دوره وزارت حبیب الله عسگر اولادی، معاون هماهنگی وزارت بازرگانی شد.

آقای نهاوندیان پس از انقلاب دوباره برای تکمیل تحصیلاتش به آمریکا رفت و پس از بازگشت در سال ۱۳۷۲ بار دیگر در زمان وزارت یحیی آل اسحاق معاون وزارت بازرگانی شد و معاونت او هنگام وزارت محمد شریعتمداری در دولت محمد خاتمی نیز ادامه پیدا کرد.

او حدود ۴ سال نیز مشاور اقتصادی آقای خاتمی بود.

محمد نهاوندیان که از اعضای ستاد انتخاباتی علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴ بود، با انتخاب آقای لاریجانی برای دبیر شورای عالی امنیت ملی معاون او شد و از اعضای تیم مذاکره کننده برنامه هسته ای ایران بود.

او در سال ۸۶ با به دست آوردن بیشترین آرا برای ریاست اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران انتخاب شد. پس از انتخابش به عنوان رئیس دفتر و سرپرستی نهاد ریاست جمهوری، اعلام شد که او همزمان ریاست اتاق بازرگانی ایران را نیز در اختیار خواهد داشت.

پیشین: میرحسن موسوی (رئیس دفتر) حمید بقایی (سرپرست نهاد ریاست جمهوری)منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.