معاون پارلمانی رئیس جمهور ایران: مجید انصاری

0


مجید انصاری در هر سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه سابقه فعالیت دارد
توضیح تصویر،

مجید انصاری در هر سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه سابقه فعالیت دارد

متولد: ۱۳۲۸- زرند کرمان

پیشینه: نماینده مجلس (اول، سوم، پنجم و ششم)، رئیس سازمان زندان‌ها، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو مجلس خبرگان

از جوانترین نمایندگان نخستین مجلس پس از انقلاب ایران بود. پس از آنکه در مجلس دوم حضور نیافت، وارد دستگاه قضایی شد و در سال ۱۳۶۳ نماینده شورای قضایی در دادگاه و دادسرا شد.

در سال ۱۳۶۴ پس از آنکه با تصویب مجس ایران شورای سرپرستی زندان ها به سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور تبدیل شد و مجید انصاری به عنوان اولین رئیس این سازمان انتخاب شد.

او این سمت را تا ۱۳۶۶ که به مجلس سوم رفت در اختیار داشت.

در پی انشعاب روحانیون چپ گرا از جامعه روحانیت مبارز تهران و تشکیل مجمع روحانیون مبارز با تائید آیت الله خمینی، مجید انصاری به عنوان یکی از چهره های با نفوذ این تشکل فعالیت چشمگیری داشته است.

پس از انتخاب عبدالله نوری به عنوان وزیر کشور محمد خاتمی در سال ۱۳۷۶، آقای انصاری جای او را در ریاست فراکسیون اقلیت مجلس گرفت.

مجید انصاری از سال ۱۳۸۰ عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام و در دوره ششم این مجلس که پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ تشکیل شد، برخلاف بسیاری دیگر از اعضای اصلاح طلب دوره پیشین، بار دیگر عضویتش از سوی آیت الله علی خامنه ای در این مجمع ابقا شد.

آقای انصاری همچنین نماینده تهران در دوره سوم مجلس خبرگان رهبری بود.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز نهم شهریور ۱۳۹۲، مجید انصاری را به معاونت پارلمانی خود منصوب کرد. او این سمت را در آخرین سال ریاست جمهوری محمد خاتمی نیز در اختیار داشت.

پیشین: لطف‌الله فروزندهمنبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.