وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: علی ربیعی

0


علی ربیعی سال ها از معاونان وزارت اطلاعات بود
توضیح تصویر،

علی ربیعی سال ها از معاونان وزارت اطلاعات بود

متولد ۱۳۳۴ – تهران

پیشینه: بدون سابقه وزارت – عضو سپاه پاسداران – معاون وزارت اطلاعات – رئیس دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی – مشاور رئیس جمهور

او از دانشگاه های تهران (مدیریت دولتی)‌ و علامه طباطبایی (مدیریت فرهنگی) لیسانس و فوق لیسانس و سپس در رشته مدیریت استراتژیک دکترا گرفته و در دانشگاه های تهران و پیام نور تدریس کرده است.

علی ربیعی پیش از انقلاب در کارخانه کار می کرد و فعالیت های کارگری خود را از آن زمان آغاز کرد. پس از انقلاب ایران عضو شاخه کارگری حزب جمهوری اسلامی و عضو کمیسیون تدوین قانون کار شد.

او از اعضای شورای مرکزی خانه کارگری است. با تاسیس وزارت اطلاعات در دهه ۶۰ آقای ربیعی از معاونان این وزارتخانه در زمان وزارت محمد ری شهری و علی فلاحیان بود. پس از خروج از وزارت اطلاعات در سال ۱۳۷۴ مشاور مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام شد.

با روی کار آمدن محمد خاتمی، آقای ربیعی مشاور اجتماعی او شد و پس از قتل های زنجیره ای از سوی رئیس جمهور عضو کمیته رسیدگی به پرونده قتل های زنجیره ای شد.

در بخشی از سال هایی که حسن روحانی دبیری شورای عالی امنیت را بر عهده داشت، علی ربیعی رئیس دبیرخانه این شورا و به مدت ده سال مسئول اجرایی شورای عالی امنیت ملی بود.

آقای ربیعی در نیمه دوم دهه ۷۰ صاحب امتیاز و مدیر مسئول روزنامه کار و کارگر بود.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.