ارتش اسرائیل فلسطینیان مظنون به قتل نوجوانان اسرائیلی را کشت

0


مروان قواسمه و عامر ابوعایشه

منبع تصویر، AP

توضیح تصویر،

مروان قواسمه و عامر ابوعایشه از ماه ژوئن در کرانه باختری مخفی شده بودند

ارتش اسرائیل می‌گوید نیروهای اسرائیلی دو فلسطینی را که مظنون به ربودن و کشتن سه نوجوان اسرائیلی در ماه ژوئن بودند کشته است.

سرهنگ پیتر لرنر، سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است سربازانی که در جستجوی مروان قواسمه و عامر ابوعایشه بودند ساختمانی در شهر الخلیل، واقع در کرانه باختری را که این دو در آن مخفی شده بودند، محاصره کردند.

سرهنگ لرنر گفت “ما آتش گشودیم، آنها به آتش ما پاسخ دادند و در تبادل آتش کشته شدند”.

ربودن نوجوانان اسرائیلی عامل آغاز درگیری‌های اخیر غزه شد که در جریان آن، بیش از دو هزار فلسطینی و بیش از شصت اسرائیلی کشته شدند و خسارات سنگینی به تاسیسات و ساختمان‌های غزه وارد آمد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس از قول سرهنگ لرنر می‌گوید که جستجو برای مروان قواسمه و عامر ابوعایشه یک واحد ویژه ضد تروریسم پلیس را یک هفته پیش متوجه مخفی‌گاه آنها در شهر الخلیل کرد.

سخنگوی ارتش اسرائیل افزوده نیروهای اسرائیلی صبح سه‌شنبه وارد طبقه همکف ساختمان دو طبقه مخفیگاه دو فرد مظنون شدند و آنها را در تبادل آتش کشتند.

خبرهای اولیه حاکی از استفاده از نارنجک و بولدوزر در این حمله بود.

منبع تصویر، BBC World Service

توضیح تصویر،

ایال یفراچ، نفتالی فرنکل و گیلاد شار در ماه ژوئن بعد از سوار شدن به یک ماشین غریبه در راه بین بیت‌المقدس و الخلیل گم شدند

ژنرال بنی گانتز، رئیس ستاد ارتش اسرائیل گفته است “ما به خانواده‌های نوجوانان قول داده بودیم که قاتلین را پیدا می‌کنیم. امروز صبح به قول خود عمل کردیم.”

او افزود: “این خبر باعث دلداری خانواده‌های داغدار نمی‌شود ولی من امیدوارم که دانستن اینکه قاتلین فرزندانشان به چنگ ما افتادند، به آنان اندک آرامشی بدهد.”

تا بحال یکی از خویشاوندان مروان قواسمه به طراحی ربودن نوجوانان اسرائیلی متهم شده است.

گروه اسلام‌گرای حماس در آغاز دست‌داشتن در کشتن نوجوانان اسرائیلی را تکذیب کرد ولی بعدا خالد مشعل، رهبر سیاسی حماس گفت اعضای آن گروه آن کار را انجام دادند.

سامی ابو زهری سخنگوی حماس گفت “حماس نقش دو شهید ابو عایشه و قواسمه در مبارزه با شهرک‌نشین‌های اسرائیلی را تحسین می‌کند و ما تاکید داریم که قتل آنها مقاومت را تضعیف نخواهد کرد”.

کوتاه مدتی پس از ناپدید شدن نفتالی فرنکل و گیلاد شار، هر دو ۱۶ ساله و ایال یفراچ، ۱۹ ساله در جاده بین بیت‌المقدس و الخلیل در روز ۱۲ ژوئن، پلیس اسرائیل ابوعایشه و قواسمه را به عنوان عاملان ربودن آنان شناسایی کرد.

که‌وین کونولی، خبرنگار بی‌بی‌سی در بیت‌المقدس می‌گوید “با همه کارکشتگی سازمانهای اطلاعاتی اسرائیل در کرانه باختری این دو متهم توانستند برای ماهها از دست ماموران اسرائیلی بگریزند.”

اسرائیل بعد از ربودن نوجوانان طی عملیات گسترده‌ای کرانه باختری، صدها عضو حماس در این بخش از سرزمین‌‌های فلسطینی را بازداشت کرد.

در روز دوم ژوئیه، دو روز بعد از پیدا شدن اجساد سه نوجوان ربوده شده اسرائیلی، یک نوجوان فلسطینی نیز در یک حمله ظاهرا انتقام‌جویانه از شرق بیت‌المقدس ربوده و زنده در آتش سوزانده شد.

برای قتل این نوجوان ۱۶ ساله بنام محمد ابو خدیر، یک مرد یهودی و دو جوان اسرائیلی تحت تعقیب هستند.

قتل نوجوان فلسطینی به دست یهودیان تندرو باعث تشدید چرخه خشونت شد که درگیری شدید نظامی ۵۰ روزه بین اسرائیل و پیکارجویان فلسطینی در منطقه تحت تسلط حماس، در نوار غزه را به دنبال آورد.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.