دگرباشان جنسی بریتانیا دو برابر دیگران از خدمات درمانی ناراضی‌اند

0


نارضایتی دگرباشان جنسی از کیفیت خدمات بهداشتی-درمانی در بریتانیا دو برابر دیگران است

منبع تصویر، PA

توضیح تصویر،

نارضایتی دگرباشان جنسی از کیفیت خدمات بهداشتی-درمانی در بریتانیا دو برابر دیگران است

نتایج تحقیق بسیار وسیعی که در بریتانیا انجام شده نشان می‌دهد همجنس‌گرایان و دوجنس‌گرایان دو برابر کسانی که به جنس مخالف گرایش دارند از خدمات بهداشتی و درمانی ناراضی هستند.

این تحقیق یکی از گسترده‌ترین مطالعاتی است که درباره دگرباشان جنسی در بریتانیا انجام گرفته است.

محققان دانشگاه کمبریج دو میلیون پاسخی را که در ارزیابی خدمات بهداشت عمومی در سال ۲۰۰۹ در بریتانیا انجام گرفته بود بررسی کردند. در بین این دو میلیون نفر، ۲۷ هزار نفر خود را دگرباش جنسی توصیف کرده‌بودند.

بر اساس این تحقیق احتمال مشکلات روانی و مراجعه به پزشک در زنان همجنس‌گرا (۱۲%) و دوجنس‌گرا (۱۹%) بیش از دو برابر زنان دگرجنس‌گرا (۶%) است.

در مردان نیز نتایج مشابهی دیده می‌شود و این مشکلات در مردان همجنس‌گرا (۱۱%) و دوجنس‌گرا (۱۵%) بیش از مردان دگرجنس‌گرا (۵%) است.

پروفسور مارتین رولند مدیر مرکز تحقیقات خدمات بهداشتی دانشگاه کمبریج می‌گوید: “این تحقیق نشان می‌دهد اقلیت‌های جنسی از نظر سلامت روان در وضعیت نامطلوب‌تری هستند و در مراجعه به پزشک خانواده (GP) تجربه بدتری دارند.”

در این تحقیق آمده است که این وضعیت تا حدی به علت “تعصب و تبعیضی است که محیط اجتماعی اضطراب‌آور و خصمانه‌” برای اقلیت‌های جنسی ایجاد می‌کند.

تحقیقات در آمریکا هم به نتیجه مشابهی در این زمینه رسیده‌اند.

اما نامطلوب بودن سلامت محدود به بهداشت روان نمی‌شود و دگرباشان جنسی در کل از نظر سلامت وضعیت نامناسب تری نسبت به دیگران دارند.

در حالیکه ۲۰ درصد مردان و ۲۱ درصد زنان دگرجنس گرا وضعیت سلامتی خود را “بد” توصیف می‌کنند، این میزان در مردان همجنس‌گرا ۲۶ و در زنان همجنس‌گرا ۲۵ درصد است.

بر اساس این تحقیق، دگرباشان جنسی نسبت به دیگران مشکلات بیشتری در برقراری ارتباط با کارکنان بهداشت و درمان و اعتماد کمتری به پزشکان خانواده دارند و در کل از کیفیت خدمات رضایت کمتری دارند.

پروفسور رولند می‌گوید: “ما باید مطمئن شویم که پزشکان نیازهای اقلیت‌های جنسی را تشخیص می‌دهند و مراقبت‌های بهداشتی برای اقلیت‌های جنسی مشابه دیگران است.”

جیمز تیلور مدیر موسسه استون‌وال، یک موسسه خیریه برای دگرباشان جنسی، می‌گوید: “همجنس‌گرایان زن و مرد و دو جنس‌گرایان باید از تبعیض بدور به خدمات بهداشتی با کیفیت دسترسی داشته باشند و لازم است که در این زمینه اقدام شود.”

سخنگوی وزارت بهداشت بریتانیا در واکنش به این تحقیق تاکید کرده بهترین مراقبت های بهداشت و درمانی باید صرف نظر از گرایش جنسی برای همه بیماران فراهم باشد.منبع اصلی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.