اینجا لندن است؛ بی‌بی‌سی در برابر تیم‌ملی فوتبال افغانستان

0


  • طاهر قادری
  • بی‌بی‌سی

در میان بازیکنان تیم افغانستان اسلام امیری و آرش هاتفی حضور داشتند
توضیح تصویر،

در میان بازیکنان تیم افغانستان اسلام امیری و آرش هاتفی حضور داشتند

لندن اخیرا میزبان مسابقه دوستانه فوتبال میان شماری از کارمندان بی‌بی‌سی برای افغانستان و تعدادی از بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان بود.

چند روزی است که عده‌ای از بازیکنان تیم ملی افغانستان همراه با هیات فدراسیون فوتبال افغانستان به دعوت دولت بریتانیا در یک سفر رسمی در این کشور به سر می‌برند.

کارمندان افغان بی‌بی‌سی هم از این فرصت استفاده کردند و درخواست مسابقه دوستانه دادند که از سوی یوسف کارگر، سر مربی این تیم پذیرفته شد.

به قول بازیکنان تیم بی‌بی‌سی، از این شانس‌ها خیلی کم گیر می‌آید که با یک تعداد از چهره‌های شناخته شده فوتبال افغانستان در یک میدان بازی کرد.

بازی در میدانی در شمال غرب لندن برگزار شد. با آن‌که برای این بازی تبلیغاتی نشده بود و از آنجایی‌که مسابقه با نشست ناتو در ولز همزمان شد، تعداد زیادی از شرکت کنندگان افغان این نشست هم برای تماشای مسابقه به میدان آمده بودند.

یوسف کارگر، سر مربی تیم ملی افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که آنها در یک سفر رسمی با دعوت دولت بریتانیا به سر می‌برند و در این مدت از چندین باشگاه و با عده‌ای از بازیکنان معروف بریتانیایی دیدار کرده‌اند.

او گفت: “ما یک قرارداد دوساله با فدراسیون فوتبال انگلستان امضا کرده بودیم. هدف قرارداد تقویت تیم ملی فوتبال افغانستان است. حالا بر اساس وعده های شان، قرارداد ما به صورت دوامدار ادامه خواهد داشت”.

۴ گل در ۲۰ دقیقه

در میدان بازی اما اعتماد به نفس بازیکنان تیم بی‌بی‌سی قبل از مسابقه بالاتر از توقع بود.

توضیح تصویر،

بازی در میدانی در شمال غرب لندن برگزار شد

تیم ملی فوتبال افغانستان در لباس سفید و بازیکنان تیم بی بی سی در لباس نارنجی ظاهر شدند.

برای تیم بی بی سی آصف معروف، داوود ناجی، ضیا شهریار، بسم الله مهمند، میرویس میاخیل، جواد صمیمی، اسماعیل میاخیل، امان الله عمران، ودیر بکتاش و خودم بازی می‌کردیم.

در تیم حریف از بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان، اسلام الدین امیری، کاپیتان این تیم و آرش هاتفی حضور داشتند.

در کنار این دو، یوسف کارگر، سرمربی این تیم، سید علی کاظمی، مسئول رسانه‌ای فدراسیون فوتبال افغانستان و چند عضو دیگر این فدراسیون بازی می‌کردند.

ضیا شهریار از تیم بی‌بی‌سی قبل از آغاز مسابقه گفت که آنها امیدوارند تا امتیازات خوبی کسب کنند.

او گفت: “پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که تیم بی‌بی‌سی امروز برنده میدان خواهد بود. حد اقل ده گل خواهیم زد و یکی از این گلها را من خواهم زد.”

توضیح تصویر،

اعضای فدراسیون فوتبال افغانستان به دعوت رسمی دولت بریتانیا مشغول دیدار از این کشور هستند

میرویس میاخیل، از دیگر بازیکنان تیم بی‌بی‌سی هم خوشبین به نظر می‌آمد: “ما بهترین بازیکنان را داریم و حتما پیروز خواهیم شد.”

ولی از شناختی که من از این دو بازیکن و بقیه بازیکن‌های بی‌بی‌سی حاضر در میدان داشتم، احتمالا آخرین باری که توپ پای‌شان خورده سالها از آن گذشته است.

همانطور که انتظار می‌رفت در دقیقه هفتم بازی، تیم ملی افغانستان دروازه بی بی سی را باز کرد. تا پایان نیمه اول بازی، تعداد گل‌ها به چهار رسید.

“۱-۶ مساوی”

مسابقه دوستانه فراز و نشیب‌هایش را هم داشت؛ از جمله در نیمه دوم تیم بی بی سی متهم به داشتن ۹ بازیکن در میدان در برابر ۷ بازیکن تیم ملی افغانستان شد.

ولی هیچ چیز مانع گل زدن‌های بیشتر تیم حریف نشد تا اینکه در آخرین دقایق ستاره‌ای از تیم بی بی سی درخشید و اولین و آخرین گل را نفع این تیم زد.

اسلام الدین امیری، کاپیتان تیم ملی افغانستان گفت که سفر شان به بریتانیا پر از دستاورد بوده و مسابقه با بی بی سی این سفر را پر خاطره تر ساخته است.

او به بی بی سی گفت: “بازی دوستانه بود و خوب شد به همین بهانه تمرین هم کردیم و بچه های بی بی سی را هم از نزدیک دیدیم”.

در آخر، سوت نهایی بازی نواخته شد و تیم بی بی سی از اینکه به قول خودشان ” ۶-۱ مساوی کرده بودند”، راضی و خوشحال به نظر می رسیدند.

توضیح تصویر،

تعداد از افغان‌های مقیم لندن هم برای تماشای مسابقه آمده بودندSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.