مسابقات والیبال قهرمانی جهان؛ صعود ایران به جمع شش تیم برتر

0


تیم ملی والیبال آرژانتین با شکست سه بر دو مقابل آمریکا باعث صعود تیم ملی والیبال ایران برای اولین بار به جمع شش تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان شد.

ایران در آخرین بازی مرجله گروهی سه بر یک صربستان را مغلوب کرد، بازیکنان اسلوبودان کواچ که دیشب در یک بازی نزدیک سه بر دو مقابل لهستان شکست خورده بودند برای زنده نگه داشتن شانس صعود خود باید مقابل صربستان به پیروزی می‌رسیدند.

تیم ملی ایران در ست اول با نیجه ۲۷ بر ۲۵ مقابل صربستان به پیروزی رسید، بازی نزدیک دو تیم در ست اول در نهایت به نفع ملی پوشان والیبال ایران به پایان رسید.

بازیکنان صربستان ست دوم را بسیار خوب آغاز کردند، سرویس‌های پودراس کانین بازیکنان ایران را در این ست به دردسر انداخت، هر دو تیم پا به پای هم امتیاز می‌گرفتند ولی این صربستان بود که در نهایت ست دوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به پایان برد.

تیم ملی والیبال ایران با درخشش امیر غفور موفق شد در ست‌های چهارم و پنجم با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۸ به پیروزی برسد و در نهایت سه بر یک مقابل صربستان به پیروزی رسید.

در آخرین بازی این گروه لهستان در یک بازی حساس سه بر دو فرانسه را شکست داد تا 16 امتیازی شد و در رده دوم گروه قرار گرفت. بازیکنان اسلوبودان کواچ ایران که با شکست صریستان ۱۵ امتیازی شده بودند پس از لهستان در رتبه سوم قرار گرفتند.

شش تیم صعود کننده به مرحله سوم مسابقات قهرمان جهان در دو گروه تقسیم خواهند شد، دو تیم اول گروه‌های E و F، سرگروه و چهارتیم باقی مانده به صورت قرعه کشی در دو گروه G و H قرار خواهند گرفت.

برزیل با توجه به صدرنشینی در گروه خود سرگروه یکی از گروه‌ها است و فرانسه با توجه به شکست سه بر دو مقابل لهستان با ۱۷ امتیاز بعنوان دیگر سرگروه دور بعدی این مسابقات.

در پایان مرحله سوم دو تیم اول هر گروه به مرحله پایانی صعود خواهند کرد و مسابقات نیمه نهایی و فینال را برگزار می‌کنند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.