هفته هفتم لیگ برتر ایران؛ لیگی که تنها نامش حرفه‌ای است

0


  • محمد تقوی
  • بازیکن پیشین تیم ملی ایران

پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز مهمترین بازی هفته هقتم را در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌کنند

منبع تصویر، isna

توضیح تصویر،

پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز مهمترین بازی هفته هقتم را در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌کنند

لیگ برتر فوتبال ایران با مشکلات فراوانی روبرو است. تیم‌های حاضردر لیگ حرفه ایی ایران از اصولی ترین فاکتورهای حرفه ایی گری فرسنگ‌ها فاصله دارند.

درحالی که منبع درآمد بیشتر باشگاه‌های حرفه ایی دنیا، از پخش تلویزیونی و فروش پیراهن های باشگاهی است اما متاسفانه فوتبال ایران از چنین منابعی بی بهره است.

فدراسیون فوتبال ایران و مسئولان برگزاری لیگ برتر در حال رایزنی با تلویزیون دولتی ایران هستند تا بتوانند مبلغ مورد نظر خود را به سازمان مربوطه تحمیل کنند.

در همین مورد فدراسیون و مسئولین برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران تهدید کرده اند که در صورت عدم توافق، اجازه فیلمبرداری بازی‌های لیگ را نخواهند داد.

اما درنهایت مشخص شده است که فدراسیون فوتبال و مسئولین برگزاری لیگ فاقد قدرت لازم برای جلوگیری از پخش تلویزیونی مسابقات هستند.

تا زمانی که فدراسیون فوتبال و لیگ برتر فوتبال ایران کاملا مستقل نشوند نمی توان فوتبال ایران را حرفه ایی خواند.

فوتبال ایران نیاز به استقلال دارد و تازمانی که به این استقلال دست نیابد نمی توان به پیشرفت فوتبال ایران خوشبین باشیم.

بازی‌های مهم این هفته لیگ

پرسپولیس – تراکتورسازی

مهمرین بازی این هفته را پرسپولیس و تراکتور در استادیوم آزادی برگزار می کنند. تراکتور در شرایط بسیار خوبی قرار دارد.

محسن دلیر و ادینهو زوج موفقی را در پیشانی خط حمله تراکتور تشکیل داده‌اند. فرشاد احمدزاده نیز در جناح چپ به مهره ایی کارآمد تبدیل شده است.

قرمزپوشان تبریزی سیستم ۲-۳-۱-۴ را بخوبی اجرا می کنند. مهدی کیانی در نقش هافبک دفاعی در جلو ی خط دفاع و پشت سه هافبک تهاجمی کلیدی ترین بازیکن این تیم محسوب می شود. اگر کیانی در اوج باشد مطمئنا پرسپولیس روز سختی را پیش رو دارد.

علی دایی دوباره به سیستم قبلی اش بازگشته است. در سیستم ۱-۳-۲-۴ پرسپولیس بازیکن جوانی بنام طارمی فرشته نجات این تیم شده است.

طارمی در گلزنی و گلسازی بسیار موثر بازی می کند و تا حدود زیادی مشکل خط حمله پرسپولیس را برطرف کرده است.

با بازگشت محمد نوری به ترکیب خط هافبک قرمزپوشان تهرانی، خلاقیت تیمی آنان نیز افزایش یافته است.

بازی روز جمعه بسیار دیدنی خواهد بود. هر دو تیم از شانس برابر برخوردارند و هر تیمی که بتواند بهتر از موقعیت‌ها استفاده کند پیروز میدان است.

سپاهان – ملوان

سپاهان در اصفهان میزبان ملوان است.کرانچار سرانجام به این نتیجه رسیده که سیستم دفاع سه نفره نمی تواند جوابگوی نیازهای این تیم باشد.

در بازی مقابل ذوب آهن کرانچار در غیاب هادی عقیلی با سیستم دفاع چهارنفره تیمش را آرایش داد.

سیستم جدید ۱-۳-۲-۴ سپاهان سعی دارد با توجه به قدرت زیاد بازیکنان تهاجمی اش هر تیمی را وادار به دفاع کردن کند.

در ترکیب سپاهان مهدی شریفی مهره ایی ارزشمند است که با وجود بازیکنانی همچون خلعتبری و پریرا بیشترین درخشش را داشته است.

در میانه میدان وریا غفوری هنوز نتوانسته تمامی توانایی هایش را بروز دهد. ‌غفوری برای بروز تمامی توانایی هایش نیاز به فضا دارد و قرار گرفتن این بازیکن در سمت راست خط دفاعی بمراتب به سپاهان بیشتر کمک می‌کند.

بازگشت محرم نویدکیا خبر خوشحال کننده ایی برای تمامی فوتبالدوستان اصفهانی است. محرم اگر به روزهای آرمانی برسد مطمئنا باید منتظر سپاهان قوی تری باشیم.

ملوان در غیاب مازیار زارع مشکلات فراوانی دارد.در میانه میدان این تیم بسیار سردرگم و بی نظم بازی می کند و خط دفاعی این تیم هم نیز فاقد استحکام لازم است.

سپاهان در این دیدار بدنبال سه امتیاز بازی است تا از صدرجدول فاصله نگیرد.ملوان شانس زیادی برای کسب امتیاز دراین بازی ندارد.

نفت مسجد سلیمان – استقلال

نفت در مسجد سلیمان میزبان استقلال است. نفت تیمی جوان و بی تجربه است که سعی در ارائه فوتبالی زیبا و تماشاگر پسند دارد.

در دیدار گذشته مقابل تراکتور این تیم نشان داد که همواره بدنبال اجرای فوتبالی زیبا است. باید به همین دلیل احترام خاصی برای کادر فنی و بازیکنان این تیم قایل شویم.

‌نفت در بازی‌های خانگی شدیدا تحت فشار است اما بازی مقابل تیم‌های بزرگی همچون استقلال می‌تواند انگیزه های بازیکنان جوان این تیم را دو چندان کند.

استقلال با تمام قوا در حال پیش روی است. تنها نگرانی استقلال در مرکز خط دفاعی است. مگویان بازیکن ارمنستانی این تیم بدلیل بازی‌های ملی حضور ندارد.

عمران زاده و صادقی نیز مصدوم هستند و قلعه نویی هنوز نمی داند که چه بازیکنی باید مکمل هاشم بیگزاده در مرکز خط دفاعی باشد.

فراموش نکنیم که بیگ زاده نیز تخصص لازم برای بازی در این پست را ندارد. استقلال بخوبی می داند که اگر تحت فشار قرارگیرد خط دفاعی آنان فاقد استحکام لازم است به همین دلیل سعی می کند با تمام قوا تنها به حمله فکرکند.

حضور پرشمار بازیکنان استقلال در حمله یکی از راهکارهای این تیم برای تحت فشارگذاشتن حریفان است.در این صورت اگر تیمی برنامه مشخصی در ضد حمله داشته باشد مطمئنا می تواند استقلال را به دردسر بیاندازد.

پیکان – فولاد

پیکان در تهران میزبان فولاد است.بنظر می رسد که بازیکنان پیکان با دروازه حریفان قهرکرده اند.

در شش هقته گذشته این تیم نتوانسته گلی بثمر برساند. منصور ابراهیم زاده باید این مشکل را برطرف کند.

این تیم دارای بازیکنان ارزشمندی در خط میانی و حمله است.سعید دقیقی فوروارد پیکان یکی از بهترین گلزنان فوتبال ایران بشمار می رود که کمتر در شرایط گلزنی قرار گرفته است.

فولاد در هفته گذشته با بی دقتی دو امتیاز حساس مقابل سایپا را از دست داد. نقطه قوت فولاد درجناح چپ این تیم است.

مهرداد جماتی به بازیکنی کامل و موثر در این جناح تبدیل شده است. حضور موفق جماعتی در حمله موقعیت‌های فراوانی را نصیب فورواردهای فولاد می کند.

مساوی کمکی به پیکان نمی کند و همین موضوع می تواند به فولاد در کسب سه امتیاز کمک کند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.