‮ورزش‬ – ‭BBC ‮فارسی‬ – ‮شکست پرسپولیس در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ایران‬

0


در ادامه بازی‌های جام آزاد آمریکا، شب گذشته راجر فدرر با پیروزی بر گائل مونفیس به مرحله نیمه‌نهایی جام آزاد آمریکا راه پیدا کرد. مرد شماره ۳ تنیس جهان درحالی که دو ست عقب بود، موفق شد که مونفیس را در ۵ ست شکست دهد و به راهی مرحله بعد شود.

گائل مونفیس که قبل از این بازی هیچ ستی را در این تورنومنت نباخته بود، ست اول را ۴-۶ پیروز شد.

بازیکن ۲۸ ساله فرانسوی با ادامه دادن بازی خوبش، در اولین گیم ست دوم سرویس رقیب سوئیسی‌اش را شکست. در گیم هشتم ست دوم، وقتی که مونفیس ۳-۵ جلو بود، او یک بار دیگر سرویس فدرر را شکست و ست را ۳-۶ برد.

در حالی که هواداران فدرر نگران بودند که شاید پرافتخارترین بازیکن تاریخ تنیس از جام آزاد آمریکا حذف شود، فدرر ست سوم را تهاجمی‌تر شروع کرد، و در گیم دوم ست سرویس مونفیس را شکست. در گیم چهارم این ست، این بار نوبت بازیکن فرانسوی بود که سرویس فدرر را بشکند و ست را ۲-۲ مساوی کند. اما، پس از آنکه در گیم بعدی فدرر یک بار دیگر سرویس مونفیس را شکست، او به بازی تهاجمی‌اش ادامه داد و ست را ۴-۶ پیروز شد.

در ست چهارم وقتی که ست ۱-۱ مساوی بود، فدرر موفق شد که سرویس حریف ۲۸ ساله‌اش را بشکند. اما، در گیم بعد مونفیس سرویس فدرر را شکست و بازی را ۲-۲ مساوی کرد. در گیم دهم ست، وقتی که مونفیس ۴-۵ جلو بود، او صاحب دو مچ پوینت (امتیاز نهایی) شد، اما فدرر موفق شد که گیم را ببرد و ست را ۵-۵ مساوی کند. بعد از فدرر با بردن دو گیم بعدی ست را ۵-۷ پیروز شد.

فدرر بازی تهاجمی خودش را در ست پنجم ادامه داد، پس از دو بار سوریس مونیس را شکستن، ست را ۲-۶ برد، تا با بردن بازی در ۵ ست راهی مرحله نیمه نهایی شود.

این نهمین باری است که فدرر بعد از باختن دو ست، موفق می‌شود که بازی را پیروز شود.

راجرر فدرر، قهرمان ۵ دوره از بازی‌های جام آزاد آمریکا، در مرحله نیمه نهایی با مارین چیلیچ روبه‌رو خواهد شد. این بازیکن ۲۵ ساله اهل کرواسی با شکست دادن توماش بردیچ در سه ست با نتیجه ۲-۶ ۴-۶ ۶-۷ به مرحله نیمه نهایی راه یافته است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.