‮ورزش‬ – ‭BBC ‮فارسی‬ – ‮لیگ برتر انگلستان؛ شکست لیورپول در خانه منچسترسیتی‬

0


رئیس فدراسیون فوتبال ایران: ‘حق پخش ندهند، لیگ‌مان می‌شود در حد پاکستان

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در واکنش به حکم شورای امنیت ملی درباره ورود دوربین‌های صدا و سیما به ورزشگاه‌ها، گفته ورود دوربین‌ها به ورزشگاه‌ها غیر قانونی است و حق پخش تلویزیونی موضوعی حرفه ای است و نه امنیتی.

علی کفاشیان در گفتگویی در مورد حکم شورای امنیت ملی درباره ورود دوربین‌های صد و سیما به ورزشگاه‌های ایران گفته است:” ما قصد داشتیم جلوی دوربین‌ها را بگیریم که به ورزشگاه نیایند چرا که بعد از ۵ هفته هنوز بحث حق پخش حل نشده و قراردادی بسته نشده است. ورود دوربین‌ها به ورزشگاه‌ها غیرقانونی است چرا که هنوز صداوسیما قراردادی با فدراسیون فوتبال ندارد اما شورای عالی امنیت ملی به عنوان حکم وارد جریان شده و از ما خواسته تا با جلسه‌ای این مساله حل شود.”

رئیس فدراسیون فوتبال که در چند هفته گذشته بارها تهدید کرده بود که در صورت عدم توافق با رادیو و تلویزیون دولتی ایران بر سر حق پخش تلویزیونی، دوربین‌های این سازمان را به ورزشگاه‌ها راه نمی‌دهد معتقد است “حق و حقوق” باشگاه‌ها باید داده شود :

” نمی‌شود انتظار رفتار باشگاه‌ حرفه‌ای داشت و آماتور برخورد کرد. اگر نمی‌خواهند حق پخش را بدهند ما هم می‌گوییم که فوتبال حرفه‌ای نمی‌خواهیم و مثل بنگلادش و پاکستان فوتبال برگزار می‌کنیم. دیگر در سطح کره و ژاپن هم نخواهیم بود. مساله اصلا امنیتی نیست بلکه حرفه‌ای است. اگر قرار باشد فوتبال حرفه‌ای در باشگاه‌ها اعمال شود باید همه مسائل حرفه‌ای رعایت شود. این همه مسابقات لیگ برگزار می‌شود آیا این قدر نباید درآمدزا باشد که هزینه‌های خودش را دربیاورد؟”

پیش از این فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ ایران تهدید کرده بودند در صورتی که صدا و سیما بر سر مبلغ حق پخش تلویزیونی به توافق نرسند، از ورود دوربین‌های این سازمان به ورزشگاه‌ها جلوگیری خواهند کرد ولی روز شنبه با دستور شورای امنیت ملی ایران دوربین‌های رادیو و تلویزیون دولتی ایران اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را پیدا کردند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.