0

آرین طباطبایی، از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای آمریکا جدا شد

بازدید 38<![CDATA[10 ساعت،5 دقیقه

براساس گزارش رسانه‌های آمریکایی، آرین طباطیایی، عضو ایرانی‌تبار تیم مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا در وین از این تیم کناررفته است.

به گفته لارا روزن، خبرنگار وبگاه «دیپلماتیک»، آرین طباطبایی که مشاور ارشد دفتر کنترل تسلیحات وزارت خارجه است، به دلیل برخی اختلاف‌نظرها با رابرت مالی،  نماینده آمریکا در امور ایران، از تیم مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا جدا شده است.

پیش از این، «ریچارد نفیو» معاون رابرت مالی هم از تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات وین کناره‌‌گیری کرده بود.

خبرنگار وبسایت دیپلماتیک، نوشته که نفیو و طباطبایی حاضر به اظهارنظر درباره جدایی خود از تیم مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا نشده‌اند.

آرین  طباطبایی‌ پژوهشگر و دانشگاهیِ حوزه علوم سیاسی و امور بین‌الملل است. او در سال ۱۳۹۹، او به عنوان مشاور ارشد معاونت کنترل تسلیحات و امنیت بین‌الملل وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا انتخاب شد.

آرین  طباطبایی‌ دختر جواد طباطبایی، پژوهشگر فلسفه، مترجم و استاد سابق دانشگاه تهران است.

پیش از این برخی مقامات آمریکایی از انتصاب خانم طباطبایی در وزارت‌ خارجه آمریکا اظهار نگرانی کرده و مدعی «وفاداری وی به رژیم ایران» شده بودند

در اردیبهشت ماه امسال، سه نماینده کنگره آمریکا در نامه‌ای به وزارت خارجه، از دولت بایدن خواسته بودند مجوز امنیتی آرین طباطبایی را لغو و درباره آنچه آن‌ها «روابط نگران‌كننده او با رژیم تندرو و ضد آمریكایی ایران» خوانده بودند، تحقیق کند.

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :