0

آزادی یک متهم به رد کردن عوامل کشتن محسن فخری‌زاده از مرز

بازدید 33


 سازمان حقوق بشری هه‌نگاو از آزادی جمال عبداللهی، شهروندی خبر داده است که از سوی اطلاعات سپاه پاسداران به رد کردن شماری از افراد متهم به قتل محسن فخری‌زاده از مرزهای بانه متهم شده است.

محسن فخری‌زاده ، از عناصر کلیدی برنامه موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که روز هفتم آذر ۱۳۹۹ در آبسرد دماوند هدف قرار گرفت و کشته شد.

هه‌نگاو نوشته است که جمال عبداللهی  پس از حدود ۱۴ ماه بازداشت در یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی سپاه پاسداران در تهران و با وثیقه سنگین ۲۵ میلیارد تومانی آزاد شده است.

 جمال عبداللهی اوایل اردیبهشت ۱۴۰۰ همراه با برادرش کمال عبداللهی توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های این نهاد امنیتی در تهران منتقل شده بودند.

کمال عبداللهی همچنان در یکی از بازداشتگاه‌های اطلاعات سپاه پاسداران در تهران به سر می‌برد.

برادران عبداللهی در مدت بازداشت از حق دسترسی به وکیل محروم بوده‌اند. 

ترور محسن فخری‌زاده در دماوند یکی از بزرگترین رسوایی‌های دستگاه های امنیتی جمهوری اسلامی بود که انتقادهای داخلی گسترده‌ای را متوجه سازمان اطلاعات سپاه پاسداران کرد.

یوسی کوهن، رئیس وقت موساد، اواخر بهار ۱۴۰۰ تنها چند روز پس از پایان کارش در این مقام، در گفت‌وگو با شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل، به طور تلویحی تایید کرد که موساد در این سوء قصد دست داشته است.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :