بیش از ۵۰ مهاجر در آب‌های ساحلی تونس غرق شدند

0وزارت دفاع تونس روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت اعلام کرد که بیش از ۵۰ مهاجر در آب‌های ساحلی این کشور غرق و ناپدید شده و ۳۳ نفر دیگر توسط کارگران یک پایانه نفتی نجات یافتند.

سخنگوی وزرات دفاع تونس گفت قایق حامل مهاجران روز دوشنبه در نزدیکی بندر صفاقتس در جنوب شرقی این کشور واژگون شده است.

به گفته او، کارگران پایانه نفتی با مشاهده واژگونی قایق اين حادثه را به نهادهای مسئول اطلاع دادند و یک واحد نیروی دریایی برای نجات مسافران و یافتن مفقودشدگان به منطقه اعزام شد.

سخنگوی بخش مدیترانه سازمان بین‌المللی مهاجرت روز سه‌شنبه گفت ۳۳ نفری که نجات پیدا کرده‌اند اهل بنگلادش هستند و قایق حامل مهاجران روز یکشنبه از بندر زواره در لیبی حرکت کرده بود. تابعیت افرادی که غرق و مفقود شده‌اند هنوز مشخص نشده است.

سخنگوی یک نهاد بین‌المللی مهاجرت در تونس گفت نجات‌يافتگان می‌گویند تعداد سرنشینان قایق حدود ۹۰ نفر بوده است.

لیبی یکی از نقاط عزیمت‌ اصلی مهاجرانی است که با طی کردن مسیر خطرناک دریای مدیترانه تلاش می‌کنند خود را به اروپا برسانند.

حادثه روز دوشنبه حداقل پنجمین مورد از غرق شدن قایق حامل مهاجران در آب‌های ساحلی تونس طی دو ماه اخیر است. حدود دو هفته پیش در حادثه مشابهی در آب‌های ساحلی تونس ۱۷ مهاجر غرق شده و دو نفر نجات یافتند.

خبرگزاری‌های تونس گزارش دادند که نیروی دریایی این کشور عصر روز دوشنبه نيز ۱۱۳ مهاجر دیگر را که قایق آن‌ها در شُرف واژگونی بود در حوالی جزیره جربه نجات داد. اکثر سرنشینان اين قایق اهل مراکش، بنگلادش و کشورهای آفریقایی بودند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد که کارمندان این نهاد در تونس کمک‌های بشردوستانه و سرپناه در اختیار این افراد قرار خواهند داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس/ش.ر/ک.رمنبع/a>

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.