جو بایدن شرط ملاقات با رهبر کره شمالی را مطرح کرد

0


جو بایدن شرط ملاقات با رهبر کره شمالی را مطرح کرد

جو بایدن، رئیس جمهور آمریكا اعلام کرد كه در صورت موافقت كیم جونگ اون رهبر كره شمالی با کنار گذاشتن سلاح های هسته ای آماده دیدار با وی خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک، بایدن پس از مذاکرات با مون جه این، رئیس جمهور کره جنوبی گفت: “اگر او تعهدات مشخصی را برعهده خود بگیرد، من با او ملاقات خواهم كرد. اگر این تعهد مربوط به زرادخانه هسته ای او باشد و این ملاقات وسیله ای برای کاهش شدت کارهای وی باشد.”

بایدن افزود که پیونگ یانگ باید “تعهدات در خصوص کاهش تنش” قبل از “هرگونه دیداری ” بدهد. به گفته رهبر آمریکا، برای این مذاکرات مقدماتی در سطح پایین تر لازم است.

بایدن گفت: “من تأمین می کنم که تیم من با همتایان خود (در جمهوری دموکراتیک خلق کره) ملاقات کند و به آنها بگوید که اهداف ما چیست.”

وی همچنین اظهار داشت که اجازه نمی دهد کیم جونگ اون از این دیدار برای مشروعیت بخشیدن به خود استفاده کند. بایدن گفت: “من به او اجازه نمی دهم که به خواست خود درباره به رسمیت شناخته شدن در سطح بین المللی برسد.”

همه گزینه‌ها در ارتباط با کره شمالی روی میز است
پنجشنبه، 28 اسفند ماه 1399 = 18-03 2021

وزیر خارجه آمریکا از بررسی فشارها و گزینه‌های دیپلماتیک روی میز برای برخورد با کره شمالی خبر داد.

این در حالیست که رژیم کره شمالی گفته: تا زمانی که آمریکا سیاست‌های خصمانه را کنار نگذارد تماس‌هایش بی‌پاسخ می‌ماند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا در نشست با مقام‌های ارشد کره جنوبی در سئول گفت که دولت «جو بایدن» سیاست‌های واشنگتن در قبال کره شمالی را ظرف چند هفته آینده با رایزنی فشرده با متحدان بازبینی خواهد کرد.

بلینکن تاکید کرد که همه فشارها و گزینه‌های دیپلماتیک روی میز است،‌ بررسی می شود اما وی از ورود به جزئیات در پاسخ به پرسشی درباره رویکرد آمریکا پس از بازبینی سیاست‌های خود خودداری کرد.

این در حالی است که یک مقام ارشد کره شمالی پیش از این تلاش دولت بایدن برای تماس با پیونگ‌یانگ را فریبی دم‌دستی توصیف کرده بود.

بلینکن در حال حاضر به همراه «لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا در کره جنوبی به سر می‌برد.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.