شکست شطرنج بازان ایران به خاطر قطعی برق!؛ چین؟

0


شکست شطرنج بازان ایران به خاطر قطعی برق!؛ چین؟

مشکلاتی که روز شنبه به دلیل قطع شدن برق در مناطق مختلف استان تهران ایجاد شد گریبان مسئولان فدراسیون شطرنج و بازیکنان این رشته که درگیر مسابقات آنلاین قهرمانی آسیا هستند را هم گرفت.

به گزارش ایرنا، روز گذشته ۸ شطرنجباز ایران درگیر دیدارهای خود در روز دوم مسابقات آنلاین قهرمانی آسیا بودند که قطع شدن یکباره برق آنها را غافلگیر کرد به خصوص که مسئولان فدراسیون و برگزارکنندگان این رقابت ها پیش بینی بابت این اتفاق نداشتند.

پرهام مقصودلو، سید محمدامین طباطبایی، آرین غلامی، احسان قائم مقامی، مسعود مصدق پور، مهدی غلامی، آبتین عطاخوان و سید خلیل موسوی ۸ شطرنجباز ایران در مسابقات آنلاین قهرمانی آسیا هستند.

گفته می شود قطع ناگهانی برق باعث شکست شطرنج بازان ایران شده است.

دبیر فدراسیون شطرنج ایران به خبرگزاری ایرنا گفته است قطع لحظه‌ای برق در مسابقات آنلاین خطا محسوب می‌شود و دلیل شکست ۲ شطرنج باز ایران در مسابقات روز گذشته همین مساله بوده است.

محسن سمیع زاده گفته است “تصمیمات برقی ضربه مهمی به ما زد و به نحوی شطرنج مات این تصمیمات شد.”

خبرگزاری ایسنا می‌گوید پرهام مقصودلو نفر اول شطرنج ایران که از او به عنوان بخت نخست قهرمانی یاد شده، به دلیل قطعی برق از حریف مغولستانی شکست خورد.

شادی پریدر، قهرمان سابق شطرنج زنان ایران و برگزارکننده این رقابت‌ها از وزیر نیرو خواسته است برق فدراسیون شطرنج در ده روز آینده قطع نشود.

از سوی دیگر سخنگوی صنعت برق گفت: میزان خاموشی‌های پراکنده برق ارتباط مستقیمی با میزان مصرف دارد، اگر در این روز‌ها شاهد افزایش قطعی‌های پراکنده برق در نقاط مختلف کشور هستیم به این دلیل است که با رشد عجیب ۸۵۰۰ مگاواتی مصرف نسبت به زمان مشابه سال گذشته مواجه‌ایم.

به گزارش ایسنا، مصرف برق در روزهای اخیر رکورد زده و نبود نیروگاه‌های برق آبی موجب شده تا تامین برق کشور با مشکل مواجه شود؛ محمدحسن متولی‌زاده – مدیرعامل توانیر – درباره دلیل بهم خوردن تراز تولید و مصرف برق گفته بود که خشکسالی و غیر ممکن شدن استفاده از برخی نیروگاه های برق آبی، افزایش دما و بالا رفتن مصرف برق، ورود زودهنگام چاه های کشاورزی و در نهایت پدیده جدیدی به نام رمز ارزها چهار دلیل اصلی افزایش شدید مصرف برق و بهم خوردن تراز تولید و مصرف به شمار می روند.

نتیجه تحقیقات درباره قطعی برق در ایران

تلویزیون فرانس۲۴ گزارش داد: تحقیقات در مورد ایران نشان می‌دهد که قطعی برق عظیم در این کشور به‌دلیل تجارت مزارع بیت‌کوین چینی است.

اکثر این مزارع در ایران متعلق به شرکت های چینی است که حضور خود را تا حدممکن مخفی می‌کنند. تحقیقاتی که توسط سردبیری فرانس۲۴ انجام شده این رد پاها را پیدا کرده است. تنها کسانی که روابطی قوی با سپاه پاسداران دارند می‌توانند این مزارع بیت‌کوین را تأسیس کنند.

بیت‌کوین ارز اینترنتی است که ارزش آن به‌سرعت در حال گسترش است. بیت‌کوین امروزه به کمی بیش از ۲۷۰۰۰یورو تجارت می‌شود ولی تولید آن پرهزینه است و به هزاران کامپیوتر و سیستم‌های زنجیره‌ ای خنک کننده در مراکزی موسوم به مزارع بیت‌کوین نیاز دارد.

آن کشورهایی که در آنها مزارع بیت‌کوین ایجاد می‌شود سودمندترین هستند که مانند مورد ایران تولید برق در آنها به‌وفور یا با هزینه پایین وجود دارد. برخی از شرکت های چینی به‌سرعت از این فرصت استفاده کرده و در تولید بیت‌کوین در ایران سرمایه‌گذاری کردند.

این منبع افزود: ولی چینی ها امروز در ایران با دو مشکل مواجهند. با قطعی برق و افزایش احساسات ضد چینی در میان مردم که چین را حامی اصلی حکومت مذهبی می‌دانند که بر این کشور حکومت می‌کند..منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.