نگرانی رژیم از سفر مقامات آمریکا و انگلیس به اسرائیل

0


نگرانی رژیم از سفر مقامات آمریکا و انگلیس به اسرائیل

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی امروز با نگرانی از سفر وزیران خارجه آمریکا و انگلیس به اسرائیل در توییتی نوشت: اینکه وزرای خارجه آمریکا و انگلیس در تلاش برای جلب رضایت دشمن قسم‌خورده برجام، اهداف مذاکرات وین را تحریف می‌کنند. مایه دلسردی است!

به گزارش اسپوتنیک، وی نوشت: رژیم اسراییل که سعی بر جلب رضایتش دارید تمام تلاشش را کرده تا توافق را تخریب کند. به جای اعتبارزدایی از خودتان، بر احیای توافق اصلی – که تنها راه حل روی میز است – تمرکز کنید…

در همین حال رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که یک روز پس از مذاکراتی که وزیر خارجه آمریکا با مقامات اسرائیل در اورشلیم به عمل آورد، وزیر خارجه انگلستان نیز به اسرائیل آمده تا پیرامون اوضاع غزه و سایر مسایل منطقه با رهبران این کشور رایزنی کند.

وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در مصاحبه با شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل در باره دروغ های روحانی در باره مذاکرات وین و لغو تحریمها گفت: سوال بی پاسخ این است که آیا رژیم ایران واقعا آماده است که به برجام بازگردد. هنوز چیزی معلوم نیست.

پس از اظهارات صریح و روشن وزیر خارجه آمریکا، روحانی امروز سرخوردگی خود را از عدم لغو تحریم‌ها توسط آمریکا و موضع اروپا در مورد برجام نشان داد و گفت: من نمی‌خواهم یک سری مسائل را بگویم، اگر می‌خواستیم بخش بخش شروع کنیم، می‌توانستیم تحریم‌های نفتی و بانکی را برداریم.

روحانی به شبکه خبر صداوسیما گفت: می‌شد که تحریم تمام شده باشد کلا! ولی حالا! دیگر باید همفکری و اجماع و همه با هم به‌هرحال یک کاری را انجام بدهیم!

این در حالیست که وی هفته گذشته گفته بود که مذاکرات بر سر لغو تحریمهای اصلی تمام شده و آمریکا قبول کرده که این تحریمها را لغو کند.

سایت پولیتیکو امروز در مورد مذاکرات وین نوشت: اختلافات عمده ای باقی مانده و هنوز مشخص نیست که دقیقا کدام تحریم‌ها برچیده می‌شوند. برخی دیپلماتها گفتند تضمینی وجود ندارد که موضوعات دارای اختلاف عمده حل و فصل شوند.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.