پشت‌ پرده تولید واکسن روسی در ایران

0


روزنامه داخلی: پشت‌ پرده تولید واکسن روسی در ایران

همان شرکتی که نمکی وزیر بهداشت عضو هیأت‌ مدیره آن است با مجوز وزارت بهداشت، اقدام به تولید واکسن اسپوتنیک کرده است!

روزنامه جهان صنعت نوشت: به عقیده برخی واردکنندگان دارو، رفتار متناقض وزارت بهداشت بازی با افکار عمومی است، چرا که مسعود خوانساری رئیس اتاق تهران با اشاره به بوروکراسی پیچیده در وزارت بهداشت برای رسیدن این واکسن‌ها به کشور گفته: «ما پیش از این نیز گفته بودیم که با توجه به تقاضای بالای جهانی برای واکسن کرونا، باید در مدتی کوتاه شرایط واردات را فراهم کنیم اما متأسفانه در بوروکراسی پیچیده، این فرآیند متوقف شد و پرفورم‌ها آماده نشدند و دیگر امکان واردات آن واکسن‌ها فراهم نیست»

اگر چه پیش‌تر دکتر نریمان صدری مدیرعامل یک شرکت دارویی که برای واردات واکسن مجوز دریافت کرده گفته بود: «به‌دلیل تعلل وزارت بهداشت در این امر دیگر واکسنی برای واردات وجود ندارد». بحران هند هم سبب شد تا واکسن بهارات به دست ایرانی‌ها نرسد. در چنین شرایطی متأسفانه به‌طور میانگین روزانه چند صد تن از هموطنان بر اثر کرونا فوت می‌کنند و هزاران تن نیز بستری می‌شوند و در این بین افرادی فقط به فکر منفعت و سود خود هستند.

این منبع نوشت: شرکت تراپیکال دراگ اینداستری کیش، همان شرکتی که نمکی عضو هیأت‌مدیره آن بوده، نیز هست که با مجوز وزارت بهداشت، اقدام به تولید واکسن اسپوتنیک کرده است! اگر چه بر اساس گزارشها این واکسن هنوز به فاز اول هم نرسیده است.

عوارض شدید واکسن کرونای روسی در ایران
شنبه، 21 فروردین ماه 1400 = 10-04 2021

دکتر مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا از “عوارض شدید واکسن کرونای روسی در برخی از ایرانی‌ها” خبر داد. محرز گفت سرعت واردات واکسن کرونا به ایران نیز به کندی پیش می‌رود و تامین واکسن ذره ذره خواهد بود.

مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره واکسن‌های وارداتی کرونا به ایران گفت تا کنون مقدار کمی واکسن از کشورهای چین و روسیه خریداری شده است که در این میان، واکسن روسی در برخی افراد عوارض شدیدی ایجاد کرده است.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.