IranPressNews : ايران پرس نيوز: اعتراض؛ یک نامزد ردصلاحیت شده: ساکت نخواهیم نشست

0


اعتراض؛ یک نامزد ردصلاحیت شده: ساکت نخواهیم نشست

آخوند صادق لاریجانی امروز با حمله به شورای نگهبان خامنه‌ای که خود عضوی از آن است، نوشت: در میانه این زمانه غریب و رفتارهای عجیب به خدا پناه می‌بریم!!

جهانگیری، معاون روحانی هم پس از رد صلاحیت توسط شورای نگهبان در بیانیه‌ ای نوشت: به خدا پناه می‌برم و عدم احراز صلاحیت بسیاری از شایستگان را تهدیدی جدی برای مشارکت همگانی می‌دانم.

زهرا مصطفوی، فرزند خمینی هم در نامه ای نوشت: متأسفانه این گونه گزینش های سلیقه ای سال ها است نظام جمهوری اسلامی را به خطر انداخته و بزرگترین سرمایه آن را که ارتباط ملت و دولت است، تضعیف می کند.

آذر منصوری، سخنگوی جبههٔ اصلاحات هم نوشت: با رد صلاحیت همهٔ نامزدهای جبههٔ اصلاحات عملا امکان مشارکت فعال در انتخابات ۱۴۰۰ از ما سلب شده است و نامزدی در این انتخابات نخواهیم داشت

اما محسن هاشمی، پسر خائن رفسنجانی که رئیس شورای شهر تهران است، گفته که در هر شرایطی نباید با صندوق رای قهر کرد.

این در حالیست که مصطفی تاجزاده، در بیانیه‌ای تصمیم شورای نگهبان را غیرقانونی و انتخابات را بی‌معنا توصیف کرده و گفته است: سوگمندانه باید گفت که کار از مهندسی انتخابات گذشته و به انتصابات رسیده است.

وی نوشت: متاسفم که بگویم بزرگ‌ترین مانع انتخابات که تجلی‌گاه حضور و حاکمیت ملت است، شورایی است که اعضایش از ملت حقوق می‌گیرند تا از قانون اساسی نگهبانی کنند، اما به حقوق ملت تجاوز می‌کنند.

تاجزاده گفت: من رد صلاحیت غیرقانونی خود و دیگر نامزدها را برنمی‌تابم و ساکت نخواهم نشستت.منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.