0

آمریکا؛ درخواست برای ارائه اینترنت ماهواره‌ای به ایران

بازدید 60


آمریکا؛ درخواست برای ارائه اینترنت ماهواره‌ای به ایران

در واکنش به قطع شدن دوباره اینترنت در برخی شهرهای خوزستان در پی اعتراض‌های مردمی به گرانی‌ها، یکی از مقامات دولت ترامپ خواستار ارائه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به مردم این استان شد.

ویکتوریا کوتس، معاون مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا، شامگاه شنبه، ۱۷ اردیبهشت در توییتی نوشت که «اگر ایلان ماسک می‌تواند به اوکراین استارلینک برساند، چرا نتوانیم همان کار را برای خوزستان انجام دهیم و بگذاریم این ایرانی‌های شجاع با هم ارتباط داشته باشند؟»

اشاره خانم کوتس به فعال کردن اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای اوکراین توسط شرکت آمریکایی اسپیس‌ایکس در اسفند ۱۴۰۰ است.

این اقدام که با درخواست معاون نخست وزیر اوکراین در پی تهاجم روسیه به این کشور صورت گرفت، به‌عنوان راهکار پیشگیرانه و مقابله‌ای برای حمله روسیه به تجهیزات مخابراتی و ارتباطی اوکراین و قطع اینترنت در این کشور بود.

شرکت آمریکایی اسپیس‌ایکس متعلق به ایلان ماسک، بیش از ۱۶۰۰ ماهواره را در شبکه‌ای به نام استارلینک با هدف فراهم کردن دسترسی به اینترنت برای بیشتر نقاط زمین به فضا پرتاب کرده و مجوز پرتاب ۱۲ هزار ماهواره دیگر را نیز دریافت کرده است.

در پی انتشار اخبار و تصاویر تاییدنشده از تجمع‌های اعتراضی مردم در چندین شهر خوزستان در روزهای اخیر، منابع خبری از قطع اینترنت موبایل در شهرهای مختلف این استان از شامگاه پنج‌شنبه، ۱۵ اردیبهشت خبر داده‌اند.

به دنبال گران شدن نان و اعلام اجرای سهمیه‌بندی آن در هفته گذشته، در روزهای اخیر ویدیوهایی از تجمع اعتراضی مردم در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی خبر دادند که این ویدیوها مربوط به تجمع مردم در خوزستان به‌ویژه شهرستان سوسنگرد است.

رادیو فرداSource link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :