0

اخراج خبرنگاران ایرنا در کردستان با پیام در واتس‌آپ

بازدید 33


خبرگزاریِ  رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) در کُردستان، تمامیِ خبرنگارانِ آزاد و قراردادی و رابطانِ خبرِ خود را «اخراج» کرد.

به گفته برخی از منابع داخل ایران، این خبرگزاری، دهم مرداد، به این خبرنگاران اعلام کرد که از همین امروز با آن‌ها قطع همکاری خواهد کرد.

پژمان موسوی از روزنامه‌نگاران سرشناس ایرانی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود گفته است که اخراج این خبرنگاران، نه در یک جلسه حضوری یا حتی تماس تلفنی، بلکه از طریق پبام در «واتس‌اپ» به اطلاعِ این افراد رسیده است.  اکثرا این خبرنگاران اخراجی چندین سال سابقه‌ی همکاری داشته‌اند.

در این پیامک که در واتس‌آپ فرستاده شده است، اعلام شده این تصمیم در تهران اتخاذ شده و مدیرانِ ایرنا در سنندج در این تصمیم دخیل نبوده‌اند و دیگر مراکز هم مثل سنندج با نیروهای‌شان قطع همکاری کرده‌اند. اخراج این خبرنگاران آن هم با این بی احترامی آشکار، در حالی صورت می‌گیرد که ۱۷ مرداد،  روزِ خبرنگار نزدیک است.

بسیاری از خبرنگاران در ایران در شرایط سخت معیشتی و با حقوق اندک  و با خظرات و مشکلات زیادی، مشغول به کار هستند. سازمان گزارشگران بدون مرز در تازه‌ترین گزارش سالانه خود درباره آزادی رسانه‌ها در سال ۲۰۲۲، از میان ۱۸۰ کشور جهان، ایران را در رتبه ۱۷۸ قرار داد. در کنار ایران در تهِ جدول، دو کشور «کره‌ شمالی» و «اریتره» قرار دارند.

Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :