0

اسرائیل و بحرین درباره اقدام مشترک در برابر تهدید پهپادی ایران گفت‌و‌گو کردند

بازدید 57روزنامه ‌هاآرتص روز شنبه ١٠ مهر به نقل از مقامات اسرائیلی گزارش داد طی سفر پنجشنبه یائیر لاپید به بحرین، اسرائیل و این کشور عرب خلیج فارس درباره اقدام مشترک در برابر تهدید پهپادی ایران بحث و تبادل‌نظر کردند.

یک منبع اسرائیلی با اشاره به توسعه توانایی‌های پهپادی ایران و اقدامات ایذایی ناشی از آن، به هاآرتص گفته است اورشلیم با بهره‌گیری از توانایی‌های خود، امنیت کشتی‌‌های بحرینی در خلیج فارس و سایر آبراه‌های منطقه را تضمین خواهد کرد.

یک مقام اسرائیلی نیز، عکس چهار نفره یائیر لاپید و عبداللطیف بن رشید الزیانی، وزیران خارجه اسرائیل و بحرین، در کنار برد کوپر، فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده، و مگی ناردی، کاردار سفارت آمریکا در بحرین، در مقابل ناو جنگی «یواس‌اس پرل هاربر» را «یک اتفاق راهبردی مهم» خوانده است.

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، روز پنجشنبه در راس هیئتی بلند پایه وارد بحرین شد و سفارت کشورش را در منامه افتتاح کرد. این بالاترین سطح سفر یک هیئت اسرائیلی به بحرین از زمان برقراری روابط رسمی دو کشور در سال گذشته است.

وزیر خارجه اسرائیل در این سفر همچنین با حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین، در منامه دیدار کرد. وی این دیدار «گرم و امیدوارکننده» را نشانه‌ای از «همکاری واقعی» بین دو کشور خوانده بود.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :