0

اعتصاب کارگران کوره پزخانه‌های تبریز در اعتراض به پایین بودن دستمزدها

بازدید 14


از روز چهارشنبه اول تیرماه کارگران کوره پزخانه ها در تبریز در اعتراض به پائین بودن دستمزدهایشان دست به اعتصاب زده اند. صاحبان کوره پزخانه ها می گویند کارگران باید با دستمزدهای پارسال کار کنند در غیر اینصورت باید بروند. کارگران در اعتراض به این تهدید به اخراج صاحبان کوره پزخانه ها دست به اعتصاب زده اند.

هزاران کارگر کوره پزخانه های اطراف تبریز در بدترین شرایط و با کمترین دستمزدها واکثر بدون قرارداد و بدون برخورداری از حق بیمه کار می کنند. بافت جمعیتی کارگران را اکثرا خانواده ها با کودکان شان که همگی در کوره پزخانه کار می کنند، تشکیل می دهد.

اکثر کارگران شاغل دراين کوره پزخانه ها غير بومى هستند كه به امید پیدا کردن کار، همراه با خانواده هايشان، راهی این منطقه شده و در کوره پزخانه ها کار می کنند و بخاطر پايين بودن سطح دستمزدها و شیوه کار کنتراتی همه اعضاء خانواده، کودک و جوان و پير به كار كشيده ميشوند.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران ضمن حمایت از اعتصاب کارگران کوره پزخانه ها تاکید می کند که برپایی مجامع عمومی، انتخاب نمایندگان کارگران، افزایش فوری دستمزدها لغو کار کنتراتی و ممنوعیت کار کودکان باید در دستورفوری این اعتصاب و فعالین و رهبران عملی آن قرار گیرد. در کنار آن اتحاد و تشکل و همبستگی همه کارگران با هم و جلب حمايت و پشتيبانى كارگران ديگر كوره پزخانه ها و مراكز كارگرى می تواند خواستهای برحق کارگران کوره پزخانه ها را بر کارفرمایان و مالکان کوره پزخانه ها تحمیل کند.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران

٢٣ ژوئن ٢٠٢٢، ٢ تير ١٤٠١

Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :