0

انتخابات عراق؛ اهمیت ضربه به متحدان جمهوری اسلامی

بازدید 7


انتخابات عراق؛ اهمیت ضربه به متحدان جمهوری اسلامی

آسوشیتدپرس در یک گزارش تحلیلی از انتخابات عراق نوشت: شبه‌نظامیان شیعه عراق که عمدتاً به‌عنوان نیروهای نیابتی برای رژیم ایران خدمت می‌کنند، در انتخابات عراق ضربه خوده‌اند.

این گزارش در ادامه با اشاره به تحولات منطقه و تاثیر انتخابات عراق در معادلات آن می افزاید: نتایج (انتخابات)، اختلاف‌نظرهای رو به رشد مربوط به نفوذ قوی رژیم ایران در این کشور، ضعیف شدن متحدان رژیم ایران وقتیکه این کشور به‌دنبال احیای توافق اتمی اش با قدرتهای جهانی و تعامل با رقیب منطقه‌ ای عربستان سعودی می‌باشد را برجسته می‌کند.

نتیجه انتخابات عواقب داخلی خود را خواهد داشت و تاثیر گسترده‌تری در تعیین رابطه عراق با همسایگان و ایالات متحده برای چهار سال آینده دارد.

رادیو بین‌المللی فرانسه، با اشاره به پیروزی ائتلاف صدر به رهبری مقتدا صدر در انتخابات زودهنگام پارلمانی در عراق گفت: ائتلاف مقتدی صدر که یک ائتلاف کاملا عراقی محسوب می‌شود به همراه ائتلاف سنی تقدم به رهبری محمد الحلبوسی و حزب دموکرات کردستان به رهبری بارزانی، که موفق شدند اکثریت آراء در این انتخابات را به دست آورند، قادر به تشکیل دولت آینده در عراق خواهند بود که همین امر می‌تواند تلاش‌های گروه‌های وابسته به جمهوری اسلامی در عراق را خنثی نماید.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :