0

انتقاد بازیگر سریال قبله عالم از سانسورها: قلع و قمع کردند

بازدید 7<![CDATA[9 ساعت،38 دقیقه

«هادی کاظمی»، بازیگر ایرانی می‌گوید بخش‌هایی از بازی او در سریال قبله عالم قلع و قمع شده و تا آنجا که امکانش بود، این سریال سانسور شده است.

هادی کاظمی که مهرماه ۱۴۰۰ در برنامه اینترنتی «کافه آپارات» به مجری‌گری «فریدون جیرانی» حضور یافت، در خصوص سانسور در سریال اینترنتی قبله عالم توضیح داد: «ما حدود یک روز و نیم درگیر ضبط سکانسی بودیم که حدود ۶ دقیقه بود، زمانی که کار پخش شد، چیزی معادل یک دقیقه از این سکانس باقی مانده و مابقی تصاویر آن حذف شده بود.»

سریال قبله، مجموعه نمایش خانگی درباره زندگی «ناصرالدین‌شاه قاجار» است. این سریال از مرداد ماه امسال از طریق پلتفرم «فیلیمو» منتشر شد. پیش از آقای کاظمی، «حامد کمیلی»، «شقایق دهقان»، «سام درخشانی» و «سوگل خلیق» به سانسور در این سریال اعتراض کرده بودند. به گفته «حامد محمدی»، کارگردان این مجموعه، اصلاحیه قسمت‌های پخش‌شده و پخش‌نشده، آن‌قدر زیاد است که «آنچه از این سریال در رسانه محترم فیلیمو پخش شده و پخش نشده، اثر ساخته شده توسط من و تیم همراه و درجه یک سازنده این اثر نیست.»

هادی کاظمی، بازیگر این مجموعه در مصاحبه اخیر خود گفته است: «در سریال قبله عالم تمامی سکانس‌هایی که من در آن حضور داشتم، قلع و قمع شده است؛ از اول و آخر سکانس‌های ضبط شده، هر جا را که توانستند زدند و سانسور کردند.»

در سال ۱۳۹۴، سازمان صداوسیما سازمانی را با عنوان سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) تشکیل داد. این سازمان از ابتدای فعالیت تاکنون به دلیل سانسور چشمگیر در آثار مورد انتقاد بسیاری از سازندگان محتوای صوتی و تصویری قرار گرفته است.

این سانسورها بیشتر در محتوای تولید شده در پلتفرم‌های آنلاین اعمال می‌شود.

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :