0

انتقال محمد داوری از بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز به زندان عادل آباد

بازدید 9<![CDATA[5 ساعت،1 دقیقه

استان‌وایر- خبرگزاری هرانا از بازگرداندن یک فعال کارگری بازداشت شده که از ۳۳ روز قبل به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز منتقل شده بود به بند امنیتی زندان عادل آباد شیراز خبر داد.

بنا بر این گزارش محمد داوری در تاریخ ۱۸ شهریورماه از زندان عادل‌آباد خارج و پس از تفهیم اتهام و صدور قرار کفالت در دادسرا به یکی از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شده بود.

این فعال کارگری در تمامی ۳۳ روز گذشته علیرغم تامین قرار کفالت در سلول انفرادی بود و خانواده و وکیل مدافع او از مصادیق اتهامات جدید و محل نگهداری وی اطلاعی نداشتند و این  امر موجب افزایش نگرانی خانواده او شده بود.

هرانا به نقل از یک منبع مطلع نوشته است که صبح روز ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ مسئولان زندان عادل‌آباد از صدور نامه انتقال او به بازداشتگاه خبر داده و  کارت تلفن او نیز ساعاتی پس از خروج او از زندان عادل‌آباد مسدود شد.

همزمان شعبه یک دادگاه تجدید نظر استان فارس به ریاست قاضی حسین نعیمی و فیروز فردین، باقی مانده حبس آقای داوری را با توجه به سپری کردن یک سوم از مدت محکومیت، به مدت یکسال به حالت تعلیق درآورد اما به نوشته هرانا «عوامل امنیتی علیرغم موافقت قاضی پرونده با آزادی وی، اقدام به دخالت کرده و در اجرای آن کارشکنی کرده‌اند.»

مسئولان زندان پیشتر به محمد داوری وعده داده بودند که در صورت مطالعه و دادن آزمون در خصوص کتاب‌های مرتصی مطهری و عبدالحمید دیالمه به صورت زودهنگام از زندان آزاد خواهد شد اما  این فعال مدنی از این امر سر باز زد و به نظر می‌رسد تداوم حبس او به همین علت صورت گرفته است.

محمد داوری پیش از این در تاریخ ۱۰ مهرماه ۹۸ توسط ماموران وزارت اطلاعات در شیراز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز (پلاک ۱۰۰) منتقل شد.

پس از بازداشت منزل شخصی آقای داوری مورد تفتیش ماموران وزارت اطلاعات قرار گرفت و وسایل شخصی، کتاب‌ها و دستنوشته‌های وی ضبط شد. آقای داوری پس از چند مرحله بازجویی در بازداشتگاه این نهاد امنیتی در تاریخ ۲۱ دی ۹۸ به زندان عادل آباد شیراز منتقل و در فروردین ماه سال گذشته با قرار وثیقه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

محمد داوری به اتهام «عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» در شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز در مجموع به ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیزی محکوم شده بود اما دادگاه تجدید نظر حکم صادر شده را به ۳ سال و ۹ ماه حبس کاهش داد که حکم قطعی استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۲ سال و ۹ ماه حبس تعزیری از بابت اتهام عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام برای وی قابل اجرا است.

آذرماه سال ۱۳۹۹ محمد داوری در پی حضور در واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شیراز بازداشت و برای گذراندن دوران محکومیت خود به بازداشتگاه مرکزی شیراز و سپس به بند امنیتی سیاسی زندان عادل‌آباد منتقل شد.

محمد داوری پیش از این نیز در جریان اعتراضات دی‌ماه ۱۳۹۶ و پیش از آن در زمان درگذشت هاشمی رفسنجانی به دلیل پایین کشیدن بنر او از سطح شهر یاسوج بازداشت شده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :