0

برجام؛ رئیس دموکرات کمیته روابط خارجی: ..گزینه نظامی

بازدید 9


برجام؛ رئیس دموکرات کمیته روابط خارجی: ..گزینه نظامی

نشریۀ پولیتیکو در گزارشی نوشت: رژیم ایران در زمینه مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام در وین پایتخت اتریش وقت کشی می‌کند و همزمان برنامه هسته‌ای خود را توسعه می‌دهد.

پولیتیکو نوشته است، دولت رئیسی تاکید می‌کند که به زودی مذاکرات احیای برجام را از سر می‌گیرند٬ ولی در عمل رویکرد دیگری در پیش گرفته‌ است. برای جلوگیری از صدور قطعنامه٬ با آژانس توافق می‌کند، اما روز بعد این توافق را نادیده می‌گیرد.

به گفته این دیپلمات، احتمالا ارزیابی رژیم ایران این است که آمریکا پس از تحولات اخیر در افغانستان و اختلافات با فرانسه در موضع «ضعف» قرار دارد. چنین تصوری باعث می‌شود که رویکرد سخت‌تری در مذاکرات در پیش بگیرد.

در همین حال سناتور منندز، رئیس دموکرات کمیتهٔ روابط خارجی سنای آمریکا گفت: بازگشت به برجام غیرممکن است، زیرا رژیم ایران از پای‌بندی به مفاد توافق اصلی بسیار فاصله گرفته است.

وی گفت: ما به یک استراتژی جامع نیاز داریم که با تحریم‌های بین‌المللی پشتیبانی شود، تحریم‌هایی که هم‌پیمانان ما مایلند اعمال کنند و تحریم‌هایی که رفتارهای شرورانه رژیم ایران در منطقه و برنامه موشکی آن را مهار کند.

این سناتور دموکرات گفت: الآن زمانی است که تلاش هایمان را چند جانبه کنیم زیرا آنها نشان داده‌اند که مایل به بازگشت به مذاکرات نیستند. رئیسی هم یکی از افراطی‌ترین آیت‌الله‌ها است. بنابراین زمان آن است که اینکار را امتحان کنیم. زیرا اگر اینکار را بکنیم و اما هنوز نشود آنها را متوقف کرد، فکر می‌کنم در آن صورت پایه و اساس محکم‌تری برای کاربرد یک گزینه نظامی وجود خواهد داشت.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :