0

برگزاری نماز باران در اصفهان، دو هفته بعد از جمعه سیاه

بازدید 66<![CDATA[3 ساعت،50 دقیقه

استان‌وایرـ دو هفته پس از سرکوب معترضان به سوء مدیریت آب در اصفهان و زخمی‌ و بازداشت شدن صدها نفر، مدیر سازمان امور مساجد این استان گفته است که برای بارش باران، نماز «استسقا» برگزار خواهد شد.

روز پنج‌شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰، «محمد‌صادق ابطحی» گفته است: «تنها راه نازل شدن باران رحمت‌ الهی، توبه نزد درگاه الهی است… و قرآن به ما دستور داده است که اگر آب و زمین‌های شما خشک شود، کسی به جز خداوند به شما آب نمی‌دهد.»

کمتر از دو هفته پیش، اعتراضات مردم اصفهان در بستر خشک «زاینده‌رود» توسط نیروهای امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی به شدت سرکوب شد.

تصاویر و ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از شلیک مستقیم گلوله‌های ساچمه‌ای به سر و صورت معترضان خبر می‌دادند. 

بر اساس گزارش صفحه توییتر «۱۵۰۰ تصویر»، یک کودک ۱۵ ساله نیز بر اثر شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای ماموران امنیتی چشمان خود را از دست داده است.

تصویری از وایت‌برد اتاق عمل بیمارستانی در اصفهان هم منتشر شده بود که دست‌کم ۱۵ بیمار را به دلیل پارگی قرنیه در صف اتاق عمل نشان می‌داد.

هم‌چنین روز سه‌شنبه ۱۶ آذر، قوه قضاییه ایران اعلام کرد که ۱۳۰ نفر از کشاورزان و معترضان اصفهانی به خشک‌ کردن زاینده‌رود، بازداشت شده‌اند.

بسیاری از کارشناسان محیط‌زیست بر این باورند که مشکل خشکیدگی در ایران، در اثر سوء مدیریت منابع آبی است.

پیش از این هم «کاوه مدنی»، معاون سابق سازمان حفاظت از محیط زیست به «ایران‌وایر» گفته بود خشک‌سالی در ایران همیشه وجود داشته، و موضوعی نبوده است که حکومت نتواند برایش آماده شود. 

او «مدیریت بد» و «ساختار حکم‌رانی نامناسب مدیریت منابع آب» را عامل این خشکیدگی دانسته بود. 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :