0

بولتون: حوادث پیش رو در افغانستان ما را گرفتار خواهد کرد

بازدید 7


جان بولتون: مساله افغانستان فقط توانایی‌های نظامی مستقر شده ایالات متحده در آن کشور نبود، بلکه برنامه جمع‌آوری اطلاعاتی بود که بر زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های حفاظتی ارتش برای انجام کارهای مهم برای مقابله با تروریسم در افغانستان و خطرات ناشی از پاکستان و رژیم حاکم بر ایران در مرزهای آن متکی بود.

وی افزود اکنون سال‌هاست به نظر می‌رسد که روسای جمهور هر دو حزب باورشان را به این از دست‌ داده‌اند که نگه داشتن نیروهای ایالات متحده در افغانستان، بهتر از این است که آمریکا مجبور شود در برابر حملات تروریست‌ها در کوچه و خیابان‌ و آسمان کشورش از خودش دفاع کند.

عواقب ترک افغانستان هنوز به پایان نرسیده و حوادث آنجا و تروریسم جهانی همچنان ما را گرفتار خود خواهد کرد. بایدن نخواهد توانست با ادعای خاتمه دادن به یکی از جنگ‌های بی‌پایان، قدم در انتخابات ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۴ بگذارد، او باید توضیح بدهد که چرا ایالات متحده دوباره در برابر تروریسم آسیب‌پذیر شده است.

مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید که این سخنان را در مقاله‌ای برای نشریه هیل بیان کرده، همچنین افزود: ما ممکن است افغانستان را رها کرده باشیم، اما افغانستان ما را رها نخواهد کرد و تروریست‌ها کماکان استوار و محکم سر جایشان هستند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :