0

تداوم بی‌خبری از وضعیت روناک رضایی دانشجوی بازداشت شده در آبادان

بازدید 19


برخی از منابع حقوق بشری نسبت به بی‌خبری از وضعیت روناک رضایی دانشجوی بازداشت شده در آبادان ابراز نگرانی کرده‌اند.

روناک رضایی دانشجوی ارشد مطالعات فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی که برای تحقیق بر روی موضوع پایان نامه خود به آبادان رفته بود در جریان اعتراض شهروندان آبادان به فرو ریختن ساختمان متروپل توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.

خبرگزاری هرانا از انتقال و نگهداری او به زندان سپیدار اهواز خبر داده بود.

یک منبع مطلع به ایران‌وایر می‌گوید: « روناک برای تحقیق درباره پایان نامه خود به آبادان آمده و اینجا سکونت داشت. او از ابتدای بازداشت تنها دو بار طی تماس‌های کوتاهی با خانواده اعلام کرده که حالش خوب است اما در حال بازجویی است . از آخرین تماس او با خانواده نزدیک به دو هفته می‌گذرد و آن‌ها به شدت نگران وضعیت و شرایط او هستند.

کانال شوراهای صنفی دانشجویان در بیانیه‌‌ای خبر بازداشت روناک رضایی را تایید کرده و نوشته است: « روناک انسانی دغدغه‌مند و محققی پر تلاش است که برای تحقیق بر روی پایان‌نامه‌اش در آبادان حضور داشت.»این بیانیه با تاکید بر این که «جای هیچ محقق و منتقدی در زندان نیست» آمده بود: «ما ضمن تسلیت به هم‌وطنان عزیز آبادانی، بازداشت خانم رضایی را به شدت محکوم کرده و خواستار آزادی فوری و بی‌قید شرط او هستیم.»

در پی فاجعه فروریختن برج متروپل در آبادان مردم آبادان در اعتراض به بی‌توجهی مقامات نسبت به هشدارهایی که بارها درباره این ساحتمان داده شده بود به خیابان آمدند

 مهندسان سازمان نظام مهندسی آبادان پیشتر هشدار داده بودند که ساخت این مجتمع بدلیل عدم رعایت نکات لازمه به افتتاح نخواهد رسید؛ با این حال ساخت ناموفق این بنا تا روز فرو ریختن آن و کشته و زخمی شدن شماری از شهروندان، ادامه پیدا کرد.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :