0

تغییر در ماشین سرکوب جمهوری اسلامی؛ «ناجا» به «فراجا» تغییر نام یافت

بازدید 32


همزمان با اعترضات گسترده‌ای که از هفته گذشته استان‌های ایران را فراگرفته است، سخنگوی نیروی انتظامی از تحولات در ساختار این نیرو تغییر نام آن از «ناجا» به «فراجا» خبر داد.

بر اساس گزارش ایسنا، تغیراتی در  ساختار پلیس کشور ایجاد شده و بر اساس آن ساختار آن از نیروی انتظامی به انتظامی کل کشور ارتقاء یافته است.

تغییراتی نیز در ساختار برخی زیرمجموعه‌های این نیرو ایجاد شده که از جمله آن می‌توان به ایجاد «سازمان اطلاعات انتظامی کل کشور» و ارتقاء معاونت فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد.

مهدی حاجیان، سخنگوی انتظامی کل کشور به ایسنا گفته عنوان پلیس با توجه به تغییر ساختار از ناجا به فراجا تغییر کرده است.

حاجیان افزوده است که به مرور زمان و طی یک سال آینده اسامی ناجا از روی خودروها و تجهیزات پلیس نیز تغییر کرده و عنوان فراجا روی آن نصب می‌شود.

پیش از این، محمدعلی نوری نژاد، معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی، نیز گفته بود که در ساختار جدید پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا به دو مجموعه سازمان اطلاعات و پلیس امنیت عمومی تبدیل شده است.

ارتقای ساختار نیروی انتظامی از حدود دو سال پیش مطرح شد و پاییز سال گذشته رسانه‌های ایران از موافقت رهبر جمهوری اسلامی با این تغییرات خبر دادند.

گفته می‌شود با تغییرات انجام شده، نیروی انتظامی هم رده ارتش و سپاه پاسداران قرار می‌گیرد وفرمانده نیروی انتظامی هم رده فرماندهان ارتش و سپاه می‌شوند.

در یک دهه گذشته یگان ویژه نیروی انتظامی در کنار نیروهای سپاه پاسداران و بسیج نقش کلیدی در سرکوب اعتراضات مردمی در ایران داشته و گزارش‌ها و ویدیوهای متعددی از تیراندازی به سوی معترضان و ضرب و شتم و بازداشت آن‌ها توسط این نیرو منتشر شده است.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :