0

تلاش نماینده مجلس برای کم‌اهمیت جلوه دادن اعتراض مردمِ جونقان؛ «پیگیر جزئیات نشدم»

بازدید 14در پی انتشار ویدئوهایی از تجمع اعتراضی مردمِ جونقان در استان چهارمحال و بختیاری و گسیل نیروهای امنیتی به‌ این شهر، نماینده جونقان در مجلس تلاش کرد این تجمعات را کم‌اهمیت جلوه دهد.

قدرت‌الله حمزه شلمزاری، نماینده جونقان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار سابق ایذه، روز شنبه، ۲۴ اردیبهشت، در پاسخ به پرسش سایت «دیده‌بان ایران» درباره اعتراضات مردم جونقان گفت که از اعتراض‌ها باخبر نیست و تنها شنیده است که «تعداد بسیار اندکی به خیابان‌ها آمدند».

او در ادامه ادعا کرد که دیگر «پیگیر جزئیات» تجمع مردم نشده است.

آقای حمزه شلمزاری درباره وضعیت اینترنت جونقان که گفته می‌شود از روز جمعه، ۲۳ اردیبهشت، قطع شده است نیز گفت که از وضعیت اینترنت این شهر هم بی‌خبر است، اما «در تهران همه چیز عالی است».

این نماینده مجلس در ادامه تاکید کرده است: «اصلاً اتفاق خاصی در این شهر نیفتاده و دلیلی ندارد رسانه‌های ما زیاد به این موضوع بپردازند.»

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که بر اساس ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، نیروهای امنیتی به‌ویژه از روز جمعه حضور سنگینی در جونقان داشته‌اند و تعداد قابل توجهی خودروهای گارد ویژه به این شهر اعزام شده است.

بر اساس گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی، شهر جونقان در روزهای اخیر همزمان با اعتراض‌های مردمی در شمار دیگری از شهرهای ایران، شاهد تجمع اعتراضی مردم و سر دادن شعارهایی علیه حکومت بوده است.

همچنین بر اساس ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی معترضان در این شهر شامگاه پنج‌شنبه یک پایگاه بسیج را به آتش کشیدند.

مقامات ایران تا روز جمعه بازداشت دست‌کم ۲۲ نفر در شهرهای مختلف ایران را تایید کرده‌اند. از شمار بازداشتی‌های احتمالی روز جمعه هنوز گزارشی منتشر نشده و معلوم نیست تیراندازی‌ها خسارات جانی داشته است یا نه.

اعتراضات کنونی در پی افزایش چشمگیر مواد غذایی در ایران رخ داده و یکی از کانون‌های آن نیز استان خوزستان و شهرهای ایذه و دزفول و اندیمشک در این استان بوده است.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :