0

تنش‌ها در اروپا «یادآور جنگ سرد»  است

بازدید 36روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که ایالات متحده مایل نیست به نگرانی‌های اصلی امنیتی مسکو رسیدگی کند، اما به نوشته رویترز، کرملین درها را برای گفتگوی بیشتر بر سر بحران اوکراین نبسته است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، گفت مسکو برای نتیجه‌گیری در مورد پاسخ روز چهارشنبه واشنگتن به پیشنهادهای روسیه برای بازنگری در ترتیبات امنیتی دوران پس از «جنگ سرد» در اروپا عجله نخواهد کرد.

پسکوف با توصیف تنش‌ها در اروپا به عنوان «یادآور جنگ سرد» گفت که مسکو به زمان نیاز دارد تا پاسخ مکتوب ایالات متحده را بررسی کند. اما او گفت مواضع ایالات متحده و ناتو که گفته‌اند خواسته‌های اصلی روسیه غیرقابل قبول است، فضای زیادی برای خوش‌بینی باقی نمی‌گذارد.

آمریکا گفته است که واشنگتن به سیاست «در‌های باز» برای پذیرش اعضای جدید در ائتلاف ناتو پایبند است و بر سر اصول آن سازش نمی‌کند.

واکنش کرملین به وضوح نشان می‌دهد که روسیه پاسخ‌های ایالات متحده و ناتو را یک‌باره رد نمی‌کند یا درها را به روی دیپلماسی نمی‌بندد.

وزارت خارجه روسیه گفت که بهترین راه برای کاهش تنش‌ها خروج نیروهای ناتو از شرق اروپا است.

پاسخ‌های مکتوب ایالات متحده و ناتو به روسیه علنی نشده است، اما هر دو پیشتر این درخواست‌های روسیه را رد کرده بودند و در عین حال تمایل خود را برای مشارکت در موضوعات دیگری مانند کنترل تسلیحات، اقدامات اعتمادساز و محدودیت‌ها درباره تمرین‌های نظامی ابراز کرده بودند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :