0

حذف شبکه مرتبط با سپاه پاسداران توسط فیس‌بوک

بازدید 7<![CDATA[4 ساعت،30 دقیقه

استان‌وایر – شرکت فیسبوک می‌گوید در ماه سپتامبر دو شبکه در ایران و سودان را که در «کارزارهای گمراه‌کننده» فعال بوده‌اند، حذف کرده است.

این اطلاعات در قالب گزارش «رفتارهای ساختگی هماهنگ» ماه سپتامبر شرکت فیس‌بوک منتشر شده است که براساس آن دو شبکه با تلفیق کارزارهای گمراه‌کننده و قدرت حکومتی در دنیای واقعی، قصد تاثیر بر افکار عمومی داخلی را داشته‌اند.

در گزارش فیس‌بوک قید شده که ۹۳ حساب کاربری در شبکه اجتماعی فیس‌بوک، ۱۴ صفحه، ۱۵ گروه و ۱۹۴ حساب کاربری در اینستاگرام حذف کرده است که این دو شبکه، مردم داخل ایران و طور مشخص استان لرستان را هدف قرار می‌دادند.

فیس‌بوک می‌گوید این دو شبکه به سازمان‌های نظامی در کشور خود مرتبط بودند و جمعیت داخلی را برای ستایش از نیروهای نظامی و انتقاد از گروه‌های مخالف هدف می‌گرفتند. روش آن‌ها نیز «نه نو بودند نه پیشرفته» و با «خریدن دنبال‌کننده، سعی می‌کردند قابل‌اعتمادتر و پرطرفدار به نظر برسند».

در بخشی از این گزارش آمده است: «این نخستین برنامه تاثیرگذاری مخفی است که ما در ایران مختل کرده‌ایم، این عملیات تقریبا تمام توجهش معطوف به داخل ایران بود و افرادی آن را می‌گرداندند که با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مرتبطند».

فیس‌بوک تیرماه ۱۴۰۰، نیز حدود ۲۰۰ حساب کاربری اعضای یک شبکه و مرتبط به سپاه بودند را مسدود کرد.

آن ها متهم شدند که سعی داشتند متخصصان هوا-فضا و کارکنان ارتش آمریکا را به دام بیندازند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :