0

دادگاه لبنان دستور بازداشت وزیر نزدیک به حزب‌الله را صادر کرد

بازدید 7


تحقیقات پیرامون انفجار در بندر بیروت پس از درخواست اخراج قاضی تحقیق‌کننده این پرونده برای دومین بار متوقف شده است. قاضی پرونده پیش از درخواست اخراجش دستور بازداشت وزیر نزدیک به حزب‌الله را صادر کرده بود.

خبرگزاری لبنان گزارش داده است وکلای علی حسن خلیل وزیر دارایی سابق و غازی زعیتر، وزیر سابق حمل و نقل این کشور علیه طارق البیطار، قاضی رسیدگی‌کننده شکایت کرده و خواستار “برکناری” او شده‌اند. همچنین مقامات ارشد حزب‌الله لبنان از جمله حسن نصرالله‌ خواستار تعویض قاضی پرونده شده بودند.

قاضی فادی صاوان پیش از البیطار مجبور شد تحقیقات خود را متوقف کند تا اینکه سرانجام در ماه فوریه برکنار شد و این اقدام به عنوان “دخالت سیاسی در امور پرونده انفجار بندر بیروت ” محکوم شده بود. گروه های مدافع حقوق بشر و بستگان قربانیان انفجار بندر بیروت اکنون نگرانند که “تعلیق قاضی پرونده انفجار بیروت” مقدمه‌ای برای برکناری البیطار باشد.

پرونده انفجار بندر بیروت یکی از مهم‌ترین پرونده‌های تاریخ لبنان است. پای مقامات عالیرتبه حزب‌الله به پرونده انفجار بندر بیروت کشیده شده و تا کنون دو بار تحقیقات پیرامون این پرونده متوقف مانده است. رسیدگی به پرونده این انفجار با گذشت حدود ۱۵ ماه هنوز ادامه دارد. فشار حزب‌الله لبنان از جمله عوامل اخلال در روند رسیدگی به این پرونده اعلام شده است.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :