واکسن میمون ها را در مقابل ابولا ایمن کرد

0


  • جیمز گالاگر
  • سردبیر اخبار بهداشتی، بی بی سی نیوز

اولین واکسن آزمایشی به زنی در آمریکا تزریق شد

منبع تصویر، .

توضیح تصویر،

اولین واکسن آزمایشی به زنی در آمریکا تزریق شد

دانشمندان می گویند که میمون های واکسینه شده در “دراز مدت”‌ در برابر ویروس ابولا ایمنی کسب کرده اند که چشم انداز آزمایش های موفق انسانی را روشن تر می کند.

این آزمایش ها توسط موسسه ملی بهداشت آمریکا نشان داد که میمون ها حداقل برای ۱۰ ماه ایمن ماندند.

آزمایش انسانی این واکسن در آمریکا شروع شده و بعد در بریتانیا و آفریقا هم تکرار خواهد شد.

سازمان بهداشت جهانی می گوید که بیش از دو هزار نفر در شیوع جاری ابولا در غرب آفریقا مرده اند.

هم اکنون چندین نمونه معالجات آزمایشی برای کمک به مهار ابولا تحت بررسی است.

اینها شامل واکسنی است که توسط موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا و شرکت داروسازی گلاکسواسمیت کلاین ساخته شده است.

در این واکسن از یک ویروس از لحاظ ژنتیکی اصلاح شده یک شامپانزه که حاوی عناصر دو گونه ابولاست استفاده شده. این دو گونه یک “زعیر” است که هم اکنون در غرب آفریقا شایع است و دیگری ویروس معمولا موسوم به “سودان”.

این واکسن باعث تکثیر ویروس در بدن نمی شود و امید می رود که سیستم ایمنی به اجزای ابولا در واکسن واکنش نشان دهد و مقاومت حاصل کند.

نتایج مطالعه آزمایش واکسن در میمون ها، که تصمیم برای شروع آزمایش های انسانی بر آن استوار است، اکنون در نشریه “نیچر مدیسین” چاپ شده است.

چهار میمون “ماکاکوی خرچنگ خوار” برای پنج هفته از یک دوز مرگبار از ابولا جان به در بردند. با این حال فقط نیمی از آنها ده ماه بعد از واکسینه شدن هنوز زنده بودند.

دکتر آنتونی فاچی مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا به بی بی سی گفت: “جنبه مثبت این واکسن این است که ظرف پنج هفته یا کمتر به طور کامل ایمنی حاصل می شود.”

او گفت که خبر نگران کننده این است که دوام واکسن زیاد نیست اما اگر با یک تزریق ثانوی تقویت شود آن وقت بسیار با دوام تر می شود.

او اشاره کرد که این واکسن ماه ها قبل روی میمون ها آزمایش شد و موثر بود و براساس آن است که آزمایش های انسانی در آمریکا شروع شده.

اولین بار هفته گذشته یک زن ۳۹ ساله این واکسن را دریافت کرد.

همچنین آزمایش های جداگانه ای در مقابل گونه “زعیر” ابولا انجام خواهد شد.

اینها قرار است در آمریکا، در دانشگاه آکسفورد بریتانیا و همچنین در مالی و گامبیا انجام شود.

سازمان بهداشت جهانی می گوید که اطلاعات مربوط به ایمنی این شیوه ها تا نوامبر ۲۰۱۴ اعلام خواهد شد و اگر این واکسن ایمن باشد فورا در کشورهای غرب آفریقا به کار گرفته خواهد شد.

خدمه سازمان های بهداشتی و کسانی که در خط مقدم مبارزه با ابولا کار می کنند برای واکسینه سازی در اولویت خواهند بود.

بسته به اینکه چه میزانی از واکسن در ایمن سازی بیمار موثر خواهد بود برای تولید ۴۰۰ تا ۴۰۰۰ هزار دوز واکسن مواد اولیه وجود خواهد داشت.

سازمان بهداشت جهانی اخطار داده است که امید به دسترسی به یک واکسن نباید مانع از اجرای کامل شیوه هایی شود که هر بار در گذشته باعث مهار بیماری شده است.منبع اصلی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Trust in national governments plummets across the EU during Covid pandemic – SurveyAlbanian parliament votes to impeach president, remove him from office for ‘violating constitution’ in election commentsSign up for the Sleeve Notes email: music news, bold reviews and unexpected extrasNashville hat shop faces backlash for selling anti-vaccine Nazi Jewish starFacebook Oversight Board delays decision about Trump's possible returnAndy Farrell could still join Lions staff, reveals Warren Gatland‘No to hatred against Jews’: More than 1,000 rally against anti-Semitism in Nuremberg, Germany (VIDEO)Husband of US Capitol rioter Ashli Babbitt sues police for records revealing identity of officer who killed herGovernment ‘dragging feet’ on China forced labourGreenwald blasts Intercept over ‘hit piece’ that claims conservatives’ riot video ‘smears’ Black Lives MatterOil nears $70 buoyed by summer demand outlook & US inventories dropWATCH: Aftermath of deadly Mexico City train crash captured in shocking drone footagePakistan launches single-shot ‘PakVac’ Covid-19 jab developed by China’s CanSinoCaitlyn Jenner opposes trans girls in women's sports as unfairCovid Victoria: 'Swab dogs' spread joy in Melbourne lockdownFrench telecoms firm Orange blames software failure for network outage that disabled national emergency numbersRoad and rail building plans under review after CovidLiverpool teacher banned over 'extensive' coursework changesIsrael-Palestinian conflict: Aid arrives in Gaza as ceasefire holdsLargest US pipeline halts all operations after cyber-attack