0

دبیر ستاد امر به معروف خواستار برخورد با چادرزدایی در مدارس شد

بازدید 36<![CDATA[13 ساعت،11 دقیقه

استان‌وایر – دبیر ستاد امر به معروف در نامه‌ای به «یوسف نوری»، وزیر آموزش و پرورش خواستار برخورد با «چادرزدایی در مدارس» شد و توضیح داد که با برخی مدیران «غربزده» که در مدارس به بهانه تقلب از دانش‌آموزان می‌خواهند چادر از سر بردارند، برخورد جدی کند.

«محمدصالح هاشمی گلپایگانی»، روز چهارشنبه، ۶ بهمن ۱۴۰۰، طی نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش نوشت که مسئله چادرزدایی در آزمون‌های مختلف در این وزارتخانه باعث ایجاد آسیب‌های اجتماعی و پیامدهای مخرب فرهنگی و اخلاقی مخرب می‌شود.

در این نامه آمده که بنا به گزارش‌های واصله از ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان گیلان، «چندی است روند چادرزدایی در آزمون‌های مختلف آموزش و پرورش کشور و خصوصا استان گیلان از سوی مسئولین برگزاری به پدیده‌ای تکرار شونده تبدیل شده» است.

هاشمی گلپایگانی در این نامه مدعی شد که از دانش آموزان چادری مدرسه دخترانه کوثر در استان گیلان خواسته شده حین ورود به جلسه آزمون، چادر از سر بردارند. او نوشته که در برگزاری آزمون استخدامی دی ماه سال گذشته، در حوزه امتحانی مدرسه خمامی زاده رشت، برداشتن پوشش چادر شرط ورود به جلسه عنوان شده بود.

او این اقدام را «موجبات وهن عفاف و حجاب» دانسته و مدیرانی که چنین تصمیم گرفته‌اند را «غربزده» دانست.

او با استناد به مصوبه شورای فرهنگ عمومی ایران بر رعایت پوشش اسلامی در مدارس و ترجیح حجاب برتر بر سایر انواع حجاب تاکید کرد. همچنین توضیح داد که بها استناد به قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر مبنی بر پیگیری مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در ارتباط با رعایت عفاف و حجاب در دستگاه‌های دولتی، شورای امر به معروف ونهی از منکر آموزش و پرورش به این مساله به طور جدی ورود و با خاطیان برخورد کند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید:  www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :